Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Batmazlar hocam Avrupa'nın da %40'lık doğalgaz ihtiyacını rusya karşılıyor rusya da bir yaptırım uygulasa diğer avrupa ülkelerinden çıkan doğalgaz yetmeyecek haliyle avrupa da bir doğalgaz krizi ortaya çıkacaktır.

İlgili konu ;
Bu dünyada bir tek Rusya mı doğalgaz üretiyor ve hiçbir şey almıyor dışarıdan ? Rusya dünyanın Tanrısı falan değil. Onlar da çok fazla ithalat yapıyorlar. Şu an Dolar/Ruble rekor kırmış durumda. Doğalgazın Rusya'nın elinde kalması onlar için büyük zarar. Rusya geçimini doğalgazdan sağlıyor, doğalgaz alımı reddedilirse başka hiçbir şansları kalmayacak.

Batmazlar hocam Avrupa'nın da %40'lık doğalgaz ihtiyacını rusya karşılıyor rusya da bir yaptırım uygulasa diğer avrupa ülkelerinden çıkan doğalgaz yetmeyecek haliyle avrupa da bir doğalgaz krizi ortaya çıkacaktır.

İlgili konu ;

Avrupa her şeyi göze aldı. Yaptırım üstüne yaptırım geliyor. İsviçre bile 200 yıl sonra tarafsızlığını bozdu. Batacaklar bu net artık. Ruble dolar karşısında aldı başını gitti.

6456546.png

Dolar/Ruble.

Şu 16 dakikalık videoyu izledikten sonra, kendi kendime hakikaten bu nasıl bir savaş dedirtti. Kaç gündür sirenler çalıyor boş yere Kiev de. Halkın bir kısmı çok rahat dolaşıyor. Bunu paylaşılan görüntülerden de görebiliyoruz. Aynı zamanda Kiev düştü düşecek deniliyor. Ve en önemlisi 64 KM'lik Rus konvoyu nerede? Ben anlamadım bu işi. Ayrıca dedikleri gibi bu konvoy neden vurulmuyor anlamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son durum ne?
Kiev de noldu?
Muzakere noldu?
Savas noldu?

Bana son dk bilgileri lazim acilen.

Son durum ne?
Kiev de noldu?
Muzakere noldu?
Savas noldu?

Bana son dk bilgileri lazim acilen.
İlk müzakere sonuçsuz. Bugün ikincisi yapılacak. Ukrayna, Kırım ve Donbass'ı kesinlikle geri istiyor. Savaş devam.

Durumlar aynı pek değişiklik yok. O yüzden diyorum ben de bu nasıl savaş diye. 1 hafta oldu. Kimse ilerlemedi.
Rusya kazanmak uzereyiz derken Zelensky grubu biz ondeyiz demekte.

Ve garip Isvicre tarafsizligini bozdu...

Ruble darbe aldi amma sorun var... Sizce ne? Cok buyuk bir sorun var...

Rusya kazanmak uzereyiz derken Zelensky grubu biz ondeyiz demekte.

Ve garip Isvicre tarafsizligini bozdu...

Ruble darbe aldi amma sorun var... Sizce ne? Cok buyuk bir sorun var...

Bir şeyler dönüyor. Zelenski'nin açıklamalarına bakacak olursak daha mantıklı. Gerçekten de Ruslar ilerleyebilmiş değil. Günlerdir Kiev düştü düşecek diye manipüle ediliyor. Eh, canlı canlı izliyoruz YouTube'dan da, her yer sessiz. Nerede bu ordular o zaman? 3 gündür de 65 KM'lik konvoydan bahsediyorlar. Kiev sınırında olduğunu söylüyorlar. Ben de diyorum ki madem öyle niye Ukrayna vurmuyor? O kadar SİHA'ları var, uçakları var. Bazı Rus yetkililer SİHA hiç havalanmadı ki demişti. Bu doğruysa vay haline Ukrayna'nın.

1 haftadır tek gördüğümüz şey görüntüler. Ruslar binaları bombalarken çekilen görüntüler, Ukrayna tarafının da tank, uçak düşürdüğü görüntülerden başka bir şey yok.

Ya sınırlarda ciddi ciddi Ukrayna tarafı direniyor, ya da bilmiyorum. Bana artık anlamsız gelmeye başladı bu savaş. Üstelik bazı siviller de o kadar rahat ki, çocuklar bile dolaşıyor Kiev sokaklarında.

3 gündür de 65 KM'lik konvoydan bahsediyorlar.
O yalan bence. Ya da TB2 ezdi geçti :D
Bazı Rus yetkililer SİHA hiç havalanmadı ki demişti.
Inandik canim inandık.
Üstelik bazı siviller de o kadar rahat ki, çocuklar bile dolaşıyor Kiev sokaklarında.
Ağızda sigara mayın taşıyor :D
Acaba bu olanlarin TL'ye etkisi...
Ihtiyaclarimizin %75'ini Rusya'dan karsilayan bir ulkeyiz ve ambargo mantigi ile Rusya'dan urun alamayiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı