Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sky News ekibi saldırıya uğramış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüntüler bana 2008 Rusya-Gürcistan savaşında saldırıya uğrayan NTV gazetecilerini hatırlattı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rusya bildiğin Ukrayna'yı toprağına katmak istiyor ve sen Rusya'yı destekliyorsun. O zaman Yunanistan'da gelsin Türkiye'yi katsın, sınırlarını genişletsin. Neymiş Zelenski şöyle, Ukrayna da şunları yaptı. Ona bakacak olursak tarihte hiçbir ülke suçsuz değil. Herkes suç işledi. Adamlar ülkesini savunuyor, topraklarını savunuyor.
Rusya'yı desteklediğimi nereden çıkardınız? Ben objektif şekilde iki tarafa da bakıyorum. En başından beri söylediğim gibi bu sorun bu hale gelmeden masada çözülmeliydi. İki tarafın da savaştan vazgeçmesini savunuyorum ben.
Fakat maalesef ortada bir savaş durumu var. Ve ana akım medya tarafından yansıtılan durum Ukrayna'nın tamamen suçsuz olduğu buna karşın Rusya'nın "canı istediği için" işgal ettiği yönünde. Durumun böyle olmadığını, Ukrayna'nın da elinin temiz olmadığını söylemeye çalışıyorum.
Dolayısıyla bu savaşta yalnızca Ukrayna'yı veya yalnızca Rusya'yı körü körüne desteklemek yanlıştır. Zira iki tarafın da haklı ve haksız olduğu yönler mevcut.

Bazı arkadaşlar zaiyat videoları istiyor yoksa inanmıyorlar.

Düşürülmesine seviniyorum ama yinede üzücü. Sadece helikopterdeki askerler değil savaştaki çoğu kişi genç. Rusya yüzünden hepsi ölüyor.

Putin: “Ukrayna üzerinde uçuşa yasak bölge ilan eden ülke kim olursa olsun, bunu savaşa katılım sayacağız. Hangi ittifaka üye olduğu da fark etmez”

Rusya, herhangi bir ülkenin Ukrayna üzerinde uçuşa yasak bölge ilan etme girişimlerini düşmanca tavır olarak değerlendirecektir. Batı’nın yaptırımları, Rusya’ya savaş ilan etmeye yakın. Ukrayna’nın askeri altyapısını yok etme kararı aldık. — Rusya Lideri Putin

BBP Genel Başkanı Destici: "Bugün Rusya, Ukrayna'da durdurulmazsa hedefinin yarın Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, hatta Türkiye'mizin doğu bölgesi, Karadeniz ve Boğazlar olmayacağının garantisini hiç kimse bize veremez."

Son düzenleme:
Rus Hava Kuvvetleri fos çıktı. Rusların kara ordusunun bu kadar kayıp vermesi kabul edilebilir ama hava kuvvetlerinin devasa bir teknolojik üstünlüğe karşı bu kadar çuvallaması kesinlikle kabul edilemez. Demek ki az propaganda, çok eğitim lazımmış bu kuvvetlere.

Bir rezillik daha bırakayım. Elemanların üstünde G-Suit dahi yok. Bildiğin standart üniforma ile uçağa atlayıp bombalamaya gitmişler. Bunlar hala Suriye'yi mi bombaladığını sanıyor? Bakın bunlar SU-30, SU-34 pilotları. Rusya'nın elindeki en modern uçakların pilotları.

Rusya'nın uçağı mı düşmüş, yalan diyenler toplansın buraya. SU-34, 25, 30 enkazları dolu twitter...

Son düzenleme:
Kim ne derse desin. Şöyle bir laf vardır "Amerika'nın oyunu bunlar." şahsen ben Amerika gibi güçlü bir ülkenin gerçek askeri gücünü açıklamadığını düşünüyorum. Şahsen ben Amerika birden Rusya'nın 10 katı kadar bir askeri gücünün olduğunu açıklarsa şaşırmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı