Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleşen gerginlik

Hocam bu ABD Rusya saldırmasa bile zorla saldırtacak.
Bir de Tr de bazı kanallar var savaş çığırtkanlığı yapıyor.
Başlarında da Haber Global geliyor.

Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hemen bakıyorum olaya, daha taze taze 1 saat olmuş, galiba araba patlamış.

Ben Rusya'nın saldıracağını düşünüyordum ama bence artık saldırmaz.

Putin ve Macron yaptıkları telefon görüşmesinde, Rusya ve Ukrayna krizinde diplomatik çözüm konusunda uzlaştığı bildirildi.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biden sandım ya kim takar Fransayı. Burada Amerika önemli.

Rusya Ankara büyükelçisi geçenlerde saldırmayacağız demişti ama.

Putin, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde Rusya’nın Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan kararnameyi imzalayacağını açıkladı.

Putin'in açıklamaları:"Burada gerçekleri de anlamak mecburiyetindeyiz. Eğer Rusya bir tehditle karşı karşıya kalırsa; Ukrayna'nın NATO'ya katılması gibi... Bu bizim ülkemize bir tehdittir. Çünkü NATO'nun beşinci maddesi var.

Bir diğer sözler: "Bana Ukrayna'nın yarın NATO'ya kabul edilmeyeceği söylendi. Ukrayna'nın hazır olmadığını söylüyorlar. Benim de cevabım şu oldu: 'Taviz söz konusu değil. Bekleyip Ukrayna'yı hazırlamak istiyorsunuz."

Rusya dışişleri bakanlığına ait sosyal medya hesaplarının profil fotoğrafı değiştirildi.

Saat 22:05 Putin, şu anda 3. Dünya savaşını başlatabilecek önemli bir konuşma yapıyor canlı yayında.

“Komünizasyondan kurtulmak mı istiyorsunuz? Eh, bundan oldukça memnunuz. Gerçek komünizmden arındırmanın ne olduğunu size göstermeye hazırız “
22:40

Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlıklarını tanıyacağız.

— Rusya Lideri Putin

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı