RX 550 sistem çift RAM takınca görüntü gelmiyor

Myhulk

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
G.skill Ripjaws V 3000 mhz cl16 8-8 16 gb ram
SSD veya HDD modeli
KIOXIA 480 gb
Ekran kartı
Rx 550 4GB
Anakart
Asus prime a320 m-E
İşlemci
Ryzen 5 1600 3.6 GHZ
Yaklaşık 4 ay önce topladığım bilgisayarımda bazı oyunlarda drop sorunları üzerine yola çıkıp 8 GB daha RAM aldım. Aldığım RAM diğer ramımla tamamen aynı fakat ikisini beraber takınca elektrik geliyor PC çalışıyor ama ekran gelmiyor. Ayrı ayrı taktığımda 2 RAM'de sağ slotta çalışıyor ama 2 RAM'de sol slotta çalışmıyor ikisini beraber takınca da elektrik geliyor ekran gelmiyor yardımcı olabilir misiniz?

Özellikler;
ASUS Prime'a 320 m e
600 wat +80 Plus Power Supply.
Kioxia 480 GB SSD.
8 GB G.Skill Ripjaws V F4 3000 MHz CL16 RAM.
Ryzen 5 1600 3.6 GHz.
RX 550 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece sağda çalışması normal, tek modül RAM sağa takılmalı anakartınızda. Kullanma kılavuzunda bu belirtiliyor.

Yaşadığınız sorun ise burada sürekli olarak söylediğimiz bir şey: RAM uyuşmazlığı. Evet aynı görünüyor, evet aynı model, evet aynı marka, evet belki de kodları bile aynı. Fakat bu iki RAM tam olarak aynı değil. Bu yüzden uyuşmuyorlar, beraber sağlıklı çalışamıyorlar.

Yükseltmek için ne yapacaksınız? Kit alacaksınız. Sizin durumunuzda yapılması gereken: Yeni RAM'i iade edin. Eskisini mümkünse satın. 2x8 kit RAM alın. Böylece sorun yaşamazsınız.

Sadece sağda çalışması normal, tek modül RAM sağa takılmalı anakartınızda. Kullanma kılavuzunda bu belirtiliyor.

Yaşadığınız sorun ise burada sürekli olarak söylediğimiz bir şey: RAM uyuşmazlığı. Evet aynı görünüyor, evet aynı model, evet aynı marka, evet belki de kodları bile aynı. Fakat bu iki RAM tam olarak aynı değil. Bu yüzden uyuşmuyorlar, beraber sağlıklı çalışamıyorlar.

Yükseltmek için ne yapacaksınız? Kit alacaksınız. Sizin durumunuzda yapılması gereken: Yeni RAM'i iade edin. Eskisini mümkünse satın. 2x8 kit RAM alın. Böylece sorun yaşamazsınız.

Hocam sorun şu ki RAM almaya gittiğimde kendi şahsi RAM'imi kutusuyla beraber götürdüm bire bir aynısı olduğuna eminim en ufak ayrımına kadar fotoğraf ekleyebilirim model ve seri numaralarını sorun BIOS'la alakalı olabilir mi PC'ye yeni format attım BIOS güncel değil

Açıkçası BIOS ile de ilgili olabilir tabii ki. Seri numaraları aynı olmasına rağmen yine de sorun yaşayanları da gördüm; birbirinden görünüş olarak tamamen farklı, iki farklı markanın RAM'ini takıp sorun yaşamayan da... Bu işler belli olmuyor. Siz yine emin olmak için olabildiğince aynısını almışsınız fakat durum bu.

RAM'ler hep aynı çiplerle üretilmiyor. Görünüşte aynı RAM fakat bir süre sonra farklı bir çip kullanabiliyor üreticiler. Hatta aynı zaman aralığında satılıp farklı çiplere sahip olan ürünler bile var.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı