RX 550 sisteme grafik sürücüsü kurulduğunda çalışmıyor

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
RAM
1380mhz cl9 hi level
Ekran kartı
Asus Rx 550 4gb Phoenix modeli ve g41 onboard
Anakart
Asus p5g41t-mlx
İşlemci
E7500 (3.81 GHz 345 fsb OC)
Sistem özellikleri;
E7500 işlemci(345FSB 3.81GHz overclock ile kullanıyorum)
ASUS P5G41T-MLX anakart.
G41 onboard ekran kartı RX 550 4 GB.
4 GB RAM.
Önceden RX 550 sürücüsünü kurduğumda ekran görüntü kesiyor falan diyordum. Ama şimdi sorun apayrı bir boyutta. Şu anda ne onboard ne ekran kartı sürücüsü çalışıyor.

IMG_20211212_154523.jpg

Onboard ile kurduğunda görüntü geliyor ama sürücü çalışmıyor.

IMG_20211210_155850.jpg

Ekran kartı sürücüsünü kurduğumda böyle ekran geliyor.(Rx 550)

Şu an kafayı yemek üzereyim.

İlk başlangıçta Windows 11 üzerinde sürücü güncellemek istedim o zamandan beri bir şey oldu çözemedim ama o olan şeyden dolayı sorun hala devam ediyor.

RX 550 Windows 11 sürücüsünü i5 11400F sistem üzerinde kurmuştum. Sonra ekran kartı servise gitti hiçbir sorun olmadığını söyleyerek geri geldi.

Şu ana kadar kaç defa Windows 10'u tekrar tekrar kurdum sayamadım artık. Kaç defa kayıtlı geçmiş noktasına döndürdüm artık hatırlamıyorum bile.

G41 chipset Windows 10 üzerinde XP sürücüsünü kurdum. Önceden hiçbir sorun çıkarmadan kuruluyordu. Hatta hiçbir sorun çıkarmıyordu. Windows 11 üzerinden Windows 11 sürücüsünü güncellediğimden beridir sorun böyle.

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
BIOS atmadım. Zaten atmasını bilmiyorum. Ama tekrardan temizlik olsun maksatıyla BIOS'u tekrar kurmayı düşünmüyor değilim.
güvenli modda açıp ddu dan hiç sürücü kaldırmayı denediniz mi?
BIOS atmadım. Zaten atmasını bilmiyorum. Ama tekrardan temizlik olsun maksatıyla BIOS'u tekrar kurmayı düşünmüyor değilim.
Ekran kartını mining yapan birinden 2. El almışsınızdır belki dedim.

Kart daha önce minimgte kullanıldı demişsiniz. Mining için farklı grafik BIOS'u atılıyor diye biliyorum. Sorun bu olabilir mi?

Uzaktan biosuntekrar kursam görüntü kesilme sorunu yaşamam değil mi? Çünkü şehir dışındayım üniversite dolayısıyla. Eğer görüntü giderse çok zor kurtarırım buradan.

Güvenli modda açıp DDU'dan hiç sürücü kaldırmayı denediniz mi?

Ohoo kaç defa kaldırdığını hatırlamıyorum bile. Hatta format bile bir sürü atmışımdır. Kartı çıkar tak mı desem.

Tozdan yapıyordur belki dedim ama yine aynı sonuç.
Güvenli modda açıp DDU'dan hiç sürücü kaldırmayı denediniz mi?

Ekran kartını mining yapan birinden 2. el almışsınızdır belki dedim.

Yok zaten 0 aldık. 1 sene olmuştur.

Uzaktan biosuntekrar kursam görüntü kesilme sorunu yaşamam değil mi? Çünkü şehir dışındayım üniversite dolayısıyla. Eğer görüntü giderse çok zor kurtarırım buradan.

Ohoo kaç defa kaldırdığını hatırlamıyorum bile. Hatta format bile bir sürü atmışımdır. Kartı çıkar tak mı desem.

Tozdan yapıyordur belki dedim ama yine aynı sonuç.
Bu işlemi DDU kullanarak yaptınız mı ama onu soruyorum, çünkü silip yüklediğiniz her sürücünün kalıntısı kalır.
Bu işlemi DDU kullanarak yaptınız mı ama onu soruyorum, çünkü silip yüklediğiniz her sürücünün kalıntısı kalır.
Bios attıktan sonra tekrar başlatmak zorundasınız maalesef.

BIOS attıktan sonra tekrar başlatmak zorundasınız maalesef.

DDU ile sildim aygıt yöneticisinden sildim hatta dosyalarını bile sildim. Aynı şekilde. O zaman memlekete döndüğümde bir biosuntekrardan yazayım. Becerebilirsiem tabii. Önceden yapmaya çalışmıştım yapmamıştım.

DDU ile sildim aygıt yöneticisinden sildim hatta dosyalarını bile sildim. Aynı şekilde. O zaman memlekete döndüğümde bir biosuntekrardan yazayım. Becerebilirsiem tabii. Önceden yapmaya çalışmıştım yapmamıştım.
Cidden karmaşık bir durum, uzaktan müdehale işleri daha da zorlaştırıyor. Yine de bana donanımsal değil de yazılımsal gibi geliyor. Memlekete döndüğünüz de ilk işiniz grafik kartını başka bir sistemde denemeniz. Başka bir sistemde stabil olarak sürücüsü kuruluyor, çalışıyor ve yeniden başlatılabiliyor, fulmark ve 3d teslerinden geçebiliyorsa sorun sisteminizden kaynaklıdır.

Cidden karmaşık bir durum, uzaktan müdehale işleri daha da zorlaştırıyor. Yine de bana donanımsal değil de yazılımsal gibi geliyor. Memlekete döndüğünüz de ilk işiniz grafik kartını başka bir sistemde denemeniz. Başka bir sistemde stabil olarak sürücüsü kuruluyor, çalışıyor ve yeniden başlatılabiliyor, fulmark ve 3D teslerinden geçebiliyorsa sorun sisteminizden kaynaklıdır.

Aslında şu anda başka sistemde çalışıyor. i5 11400Fli sistemde çalışıyordu şimdi E7500'lü sistemde. Ama anlamadığım normalde ekran akrtı takılıyken onboard üzerinden görüntü aldığımda sürücü başlatılırdı ama onboard üzerinde sürücü başlatılması dedi. Ekran kartı ile böyle bir şey söylemedi çünkü sürücüsüz bile görüntü vermemişti. Onboard üzerinde böyle hata verince oradan bu sorunun olduğunu çözdüm. Ama hatayı çözemedim. BIOS nasıl atılır onu öğrenerek gideyim çatır çatır yapayım bitireyim işi tek seferde.

Aslında şu anda başka sistemde çalışıyor. i5 11400Fli sistemde çalışıyordu şimdi E7500'lü sistemde. Ama anlamadığım normalde ekran akrtı takılıyken onboard üzerinden görüntü aldığımda sürücü başlatılırdı ama onboard üzerinde sürücü başlatılması dedi. Ekran kartı ile böyle bir şey söylemedi çünkü sürücüsüz bile görüntü vermemişti. Onboard üzerinde böyle hata verince oradan bu sorunun olduğunu çözdüm. Ama hatayı çözemedim. BIOS nasıl atılır onu öğrenerek gideyim çatır çatır yapayım bitireyim işi tek seferde.
Bios atmakta sorunu çözmeyebilir, açıkçası sorunu anlayabildiğimi sanmıyorum. Sistem açıkken sürücü yükleniyor ve kapatmadığın sürece kullanabiliyorsun ama kapattığın zaman görüntü vermiyor çünkü sürücü silinmiş oluyor. Doğru mu?

BIOS atmakta sorunu çözmeyebilir, açıkçası sorunu anlayabildiğimi sanmıyorum. Sistem açıkken sürücü yükleniyor ve kapatmadığın sürece kullanabiliyorsun ama kapattığın zaman görüntü vermiyor çünkü sürücü silinmiş oluyor. Doğru mu?

Sürücü silinmiyor. Sürücü başlatılamıyor direk.

Aldığın hata nedir tam olarak. Sürücü başlatılamıyor ile ilgili?

Aslında RX 550 ile görüntü gelmiyor ama G41 ile aynı açılış tarzı ve sürücünün başlamaması aynı zamanlamaya oluyor.

IMG_20211212_154523.jpg

G41 onboard ile aldığım hata bu. Onboard ekran kartı çıkık iken hata vermiyor. Ama anlamadığım şey neden ekran kartı takılı iken G41'e bu sorun oluyor. Hadi HDD de sorun var desem HDD yeni gıcır gıcır. Güç kaynağı desem zaten o ihtimal bayağı zor. Geriye bir tek işletim sisteminde veya başka birşeyde sorun varmış gibi geliyor. Yani BIOS bozulmuş olabilir belki OC yaparken. Çünkü normal şekilde 1530MHz'ye kadar OC yapabiliyordum. Yani sosyalde böyle konuya denk gelmedim. Zaten hep enler beni buluyor. Herkesin seviyesine göre demek ki hatalar. Başkasına çıkan hataları ben normal yapılacak şeymiş gibi algılıyorum mesela.

Lanetim mi bu benim acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı