RX 5500 XT kod 43 sorunu

Samet153333

Femtopat
İyi akşamlar herkese öncelikle.
Sistemim.
ASUS P5Q SE anakart modlu.
Xeon E5430 işlemci.
8 GB DDR2 800 MHz RAM.
650 Watt 80+ Power.
Ben bu sistem MSI RX 5500XT 4 GB ekran kartı aldım. Ekran kartı driver kurulum sonrası kod43 hatası verdi ben direk servise gönderdim bugün servisten geldi BIOS güncellemesi yapıldı testleri yapıldı sorun yok yazmışlar.
Fakat ben tekrar ekran kartını takıp driver yukledikten sonra aynı hatayı aldım. Acaba anakart uyumsuzluğu gibi bir durum söz konusu olabilir mi ya da servis ürünü yapmadan mı gönderdi.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    101,5 KB · Görüntüleme: 65
İyi akşamlar herkese öncelikle.
Sistemim.
ASUS P5Q SE anakart modlu.
Xeon E5430 işlemci.
8 GB DDR2 800 MHz RAM.
650 Watt 80+ Power.
Ben bu sistem MSI RX 5500XT 4 GB ekran kartı aldım. Ekran kartı driver kurulum sonrası kod43 hatası verdi ben direk servise gönderdim bugün servisten geldi BIOS güncellemesi yapıldı testleri yapıldı sorun yok yazmışlar.
Fakat ben tekrar ekran kartını takıp driver yukledikten sonra aynı hatayı aldım. Acaba anakart uyumsuzluğu gibi bir durum söz konusu olabilir mi ya da servis ürünü yapmadan mı gönderdi.

Sistem çok eski her şey olabilir.

Sistem çok eski her şey olabilir.

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) hatası bu linkte bilinen bütün yolları yazmışlar. Bir deneyin isterseniz.

DDR2 için 5500 XT biraz kötü bir tercih olmuş olabilir. PCI-e 2.0 bu karta darboğaz yapabilir tabii hata kodu 43 Direct bununla alakalı mı bilmiyorum. DDU veya AMD cleanup Utility ile mevcut sürücünü tamamen kaldırıp son sürücüyü kurar mısın?

Arkadaşlar sorunu çözdüm sisteme Windows 7 kurunca ekran kartı sorunsuz kullanılmaya başlandı. Fakat Windows 10 kurunca yine aynı hata. Tahminim bir driver çakışması ya da acpi driveri bu soruna sebep oluyor. Windows 7'deki driverleri aynen Windows 10'a aktarma şansım var mı? Aktarsam sorunsuz çalışma ihtimali % kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı