RX 5500 XT sistem sadece güvenli modda açılıyor

396162

Hectopat
Yeni ekran kartı taktım, bilgisayarı normal modda açamıyorum. Siyah ekran yiyorum ama güvenli modda sorunsuz açılıyor. Şimdi diyeceksiniz eski sürücüler çakışıyordur ama ben bu bilgisayara düzelsin diye en az 5 kere format attım. Yani sürücü ne Windows'un sürücüsü mü çakışıyor olmayan başka sürücüler ile anlamadım. Acaba yeni aldığım ekran kartında arıza mı var? İncehesap'dan aldım RX 5500 XT 4 GB. Bir de çipset driver da yüklemem lazım, onu yükleyemiyorum. Güvenli modda bir driver yüklemeye çalışırsam direkt siyah ekran ve sürücüyü kaldırana kadar bir daha ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@396162 yalnızca ilk ekran kartını yap önce ve dene. Zaten burada sorun çıkıyorsa chipset sürücüsü ile alakalı değildir gibi.

Daha manuel olarak tanıtmak için AMD'nin programını kurmadan siyah ekran verdi arkadan bildirim sesleri geliyor PC açık ses var ama görüntü yok.
Daha manuel olarak tanıtmak için AMD'nin programını kurmadan siyah ekran verdi arkadan bildirim sesleri geliyor PC açık ses var ama görüntü yok.

Şimdi güvenli modda DDU ile sürücü kaldırma deneyecegim.

Otomatik onarıma hazırlanıyor diyor onarımlar deneniyor diyor ve güvenli mod açmadan ekran kendi kendine geldi.

Otomatik onarıma hazırlanıyor diyor onarımlar deneniyor diyor ve güvenli mod açmadan ekran kendi kendine geldi.

Chipset sürücüsünü yükledim siyah ekran vermedi daha ama vermesine maksimum 5dk var.

Dosya Ekleri

• 16125184444448707095270538989577.jpg
    16125184444448707095270538989577.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Bana sorun yazılımsal gibi gelmiyor. 10 aydır 5500 XT kullanıyorum. Şu anda en temizi varsa bir arkadaşının vb. sistemine takıp denemen olur kartı onlarda da sorun veriyorsa bozuktur servisine göndermek en iyi çözüm olur.

Bana sorun yazılımsal gibi gelmiyor. 10 aydır 5500 XT kullanıyorum. Şu anda en temizi varsa bir arkadaşının vb. sistemine takıp denemen olur kartı onlarda da sorun veriyorsa bozuktur servisine göndermek en iyi çözüm olur.

Bugün bilgisayarcıya götürüyorum ekran kartını o zaman test ederiz.

Şu an güvenli modda açtım dediğim gibi şu an chipset driver ı yüklenmiş gibi görünüyor ekran kartı driverı da yüklendi gibi görünüyor PC'yi kapatıp açtığımda şu hatayı aldım ekran geldi ve otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı gibi bir şey söyledi. Acaba neden güvenli modda ekran gitmeden sorunsuz kullanabiliyorum?

@396162 mavi ekran hatası aldıysan bu konuya bakıp paylaşabilirsin. O dosyalarla buraya konu açarsan hızlıca göz atan çıkar.

@396162 mavi ekran hatası aldıysan bu konuya bakıp paylaşabilirsin. O dosyalarla buraya konu açarsan hızlıca göz atan çıkar.

Normal mavi ekran hatası almadım sadece onarma hizmeti onaramadı gibi bir şey dedi ayrıca 2. kere siyah ekran almadan önce PC açıldığında başlangıç hatasına neden olan sürücüyü kaldırdık gibi bir şey dedi.

@396162 durumundan emin olmak için o ekran kartının başka bir sistemde dene. Sürücüleri yüklenip sorunsuz çalışırsa sistemin kalanında bir sıkıntı vardır, hata verirse ekran kartına servis yolu görünür.

Tamamdır götüreceğim eğer sorun vermezse sistemi aldığım yere teknik servis e götürürüm diğer parçalardaki sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı