RX 570 Alınmalı mı?

Gönderenlerinki çözülmüyor diye gördüm. Kafayı yemelik durum yeni kartı nasıl göndereyim, kırkı çıksın ya. Hemen bilgisayarsız kalmak gelmedi içimden...

Bu arada benzer ayarları MSI Afterburner'dan yaptım, daha stabil geldi bana. Güç seçeneklerinden ayar yapsam bile yeniden başlatınca Wattman ayarı kendiliğinden yapılmıyordu.
Dünkü Wattman hatasından sonra hata almadım henüz. Böyle iyi gibi.
Bir de sıcaklıkla alakalı hiçbir sıkıntım olmadı, Just Cause 4'ü, GTA V'i, Shadow of The Tomb Raider'ı falan 1440x900'de ayarlarını en sona alıyorum yine 55-60 derecelerde oynuyorum.

Düzenleme: Ulan bu kadar şey yazdım, yazıyı bitirdiğim gibi hata aldım çıldırıcam.
Garanti fazla bir şeye yaramıyor helede MSİ garantisi sorunsuz deyip geri gönderirler.

Gönderenlerinki çözülmüyor diye gördüm. Kafayı yemelik durum yeni kartı nasıl göndereyim, kırkı çıksın ya. Hemen bilgisayarsız kalmak gelmedi içimden...

Bu arada benzer ayarları MSI Afterburner'dan yaptım, daha stabil geldi bana. Güç seçeneklerinden ayar yapsam bile yeniden başlatınca Wattman ayarı kendiliğinden yapılmıyordu.
Dünkü Wattman hatasından sonra hata almadım henüz. Böyle iyi gibi.
Bir de sıcaklıkla alakalı hiçbir sıkıntım olmadı, Just Cause 4'ü, GTA V'i, Shadow of The Tomb Raider'ı falan 1440x900'de ayarlarını en sona alıyorum yine 55-60 derecelerde oynuyorum.

Düzenleme: Ulan bu kadar şey yazdım, yazıyı bitirdiğim gibi hata aldım çıldırıcam.
Resim atmıştım ordaki gibi Güç limitini arttırdın mı? resimdeki gibi birde ayar yaptıktan sonra sağ üstte uygulaya basman lazım.

Bu şekildeki gibi yap voltaj otomatik olsun
123123.png

Armor yerine Nitro+'lara bakın. Hala gelip çok ısınıyor diyenler olmuş. Wattman hatası son zamanlarda arttı evet fakat sizde olmayabilir de, illa olacak diye bir şey yok. İlerde gelecek yazılım güncellemeleri ile bu sorunu çözeceklerdir. Wattman hatasını gerekçe gösterip daha performanssız ve daha pahalı Nvidia kart önerenleri de dikkate almamanı öneririm.

Resim atmıştım ordaki gibi Güç limitini arttırdın mı? resimdeki gibi birde ayar yaptıktan sonra sağ üstte uygulaya basman lazım.

Bu şekildeki gibi yap voltaj otomatik olsun
Uygula'ya basıyorum zaten yahu. Undervolt da yapmak istiyorum voltajı düşürmezsem neye yarayacak ?

Güç limiti burdan ayarla
Güncel ayarlar bunlar:
1563868803793.png

Çok ısındığından şikayet edenler vardı.
Valla bende de RX580 var gerçekten çok ısınıyor. Ama ben kasayı saf gibi PC masasının altındaki kasa gözüne koydum ve hava akışı sağlanmadığı için 75-80 derecelerde gezdi ısı. (Bu ısılarında normal olduğunu gördüm) Kasayı açığa alınca 65-70 maks 75 derece görüyorum. Hava akışı sağlıklı olunca o kadar ısınmıyor. Isındığında da kasmıyor gerçi, riskli bir ısısı da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygula'ya basıyorum zaten yahu. Undervolt da yapmak istiyorum voltajı düşürmezsem neye yarayacak ?

Güncel ayarlar bunlar:
MSI After burnera karışmam ama radeon ayarlarında voltajı otomatik işaretlersen zaten otomatik olarak ayarlıyor örneğin: 1235Mhz de - 0.968 volt ve 1200Mhz de 0.937 volt değerlerinde çalışıyor

MSI After burnera karışmam ama radeon ayarlarında voltajı otomatik işaretlersen zaten otomatik olarak ayarlıyor örneğin: 1235Mhz de - 0.968 volt ve 1200Mhz de 0.937 volt değerlerinde çalışıyor
Yani AfterBurner dan sadece memory ve core clock frekanslarını ayarlasak voltajı Radeon yazılımı otomatik veriyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı