RX 580 sistem BF5 düşük FPS

metelino

Hectopat
RX 580 ekran kartı i3 9100F işlemci bulunduran bir sistem aldım ama Battlefield 5'te en düşük ayarlar 30-40 arası FPS alıyorum bu ekran kart ve işlemci ile yapılan testler oyun Ultra'da sabit 60 FPS oynatıyor. Donanım konusunda pek bilgim yok ama sürücüleri güncelledim BIOS'u güncelledim başka yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
sistemimi yeni aldım ilk masaüstü toplama pc aldığım için ne yapacağımı bilmiyorum windowsu kurduktan sonra yapmam gereken önemli bir şey var mı çünkü aynı işlemci aynı ekran kartıyla hatta 8gb olan versiyonuyla high ayarlarda 60-70 fps alıyor tek fark 16 gb ram olması o sistemin

Aynı oyunda, i3 8100 dengi i5 7500 + GTX 1060 6 GB ikilisiyle dokular ultrada olmak üzere, çoğu ayar medium presette olmasına rağmen kasma donma olmadan rahatlıkla 90-95 FPS alabiliyorum. Sizin sistemde de bir anormallik olduğu açık ve net bir şekilde belli oluyor. Sorun işlemci kaynaklı değil bir kere bunu önden elemek gerekiyor, RAM'i de diğer arkadaşların da belirttiği gibi 16 GB'a çıkarmanızı şiddetle öneririm. (Dual channel modda 10 GB'a yakın ciddi bir RAM kullanımı mevcut bu oyunda). Bunların haricinde kullanmış olduğunuz güç kaynağının marka, model, güç kapasitesini ve oyun içi bileşen sıcaklarınızı belirtmenizde fayda var.

Son düzenleme:
Aynı oyunda, i3 8100 dengi i5 7500 + GTX 1060 6 GB ikilisiyle dokular Ultra'da olmak üzere, çoğu ayar medium presette olmasına rağmen kasma donma olmadan rahatlıkla 90-95 FPS alabiliyorum. Sizin sistemde de bir anormallik olduğu açık ve net bir şekilde belli oluyor. Sorun işlemci kaynaklı değil bir kere bunu önden elemek gerekiyor, RAM'i de diğer arkadaşların da belirttiği gibi 16 GB'a çıkarmanızı şiddetle öneririm. (Dual Channel modda 10 GB'a yakın ciddi bir RAM kullanımı mevcut bu oyunda). Bunların haricinde kullanmış olduğunuz güç kaynağının marka, model, güç kapasitesini ve oyun içi bileşen sıcaklarınızı belirtmenizde fayda var.

Ekran kartı hariç her şey bu sistemle aynı
Ekran Kartım: RX 580 4 GB
Aynı oyunda, i3 8100 dengi i5 7500 + GTX 1060 6 GB ikilisiyle dokular ultrada olmak üzere, çoğu ayar medium presette olmasına rağmen kasma donma olmadan rahatlıkla 90-95 FPS alabiliyorum. Sizin sistemde de bir anormallik olduğu açık ve net bir şekilde belli oluyor. Sorun işlemci kaynaklı değil bir kere bunu önden elemek gerekiyor, RAM'i de diğer arkadaşların da belirttiği gibi 16 GB'a çıkarmanızı şiddetle öneririm. (Dual channel modda 10 GB'a yakın ciddi bir RAM kullanımı mevcut bu oyunda). Bunların haricinde kullanmış olduğunuz güç kaynağının marka, model, güç kapasitesini ve oyun içi bileşen sıcaklarınızı belirtmenizde fayda var.

hatta sistemin aynisi varmis

Son düzenleme:

Geri
Yukarı