Çözüldü RX 570 BF5 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yusufs10

Hectopat
Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle sistemimi söyleyeyim: i7 6700, Sapphire RX570 8 GB, 8 GB RAM. Yeni BF5 aldım ama oyun sanki bana kasıyor gibi geldi. Sonra dedim çözünürlüğü değiştireyim ama çözünürlüğü değiştirince FPS daha düşük olmaya başladı. Öncelikle bu normal mi? Tam tersi olması gerekmez mi? 1080p Low ayarlarda 45-80 FPS arası alıyorum, çatışma anlarında 30-45 arası düşüyor. Böyle olunca oyun oynanmaz hale geliyor. Daha yüksek FPS almam gerekmez mi? Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sanki böyle bilgisayar tıkanmış gibi, FPS sabitlenmiş gibi geliyor bazen.

Çözüm
Ayrıtten sizi bulmuşken sorayım izninizle :) nelere bakarak RAM almalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakartınızda takılı olan RAM'in CPUID SPD bilgilerine bakılarak cas latency gecikme parametresine uygun bir şekilde aynı şartları sağlayan ikinci bir bellek takviyesi sorununuzun büyük bir kısmını halledecektir.
Arkadaşlar daha iyi bilirler teknik detaylarını ama bana işlemci darboğaz yapmış gibi geldi. Gene de diğer yorumları beklemeni tavsiye ederim.

Şaşırtıcı, işlemci kullanımı %90 civarlarına dayansa bile darboğaz yapmaması gerekiyor. Ekran kartı ise high ayalarda 60 FPS üzerini rahatlıkla verebilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerini atar mısın?

Şaşırtıcı, işlemci kullanımı %90 civarlarına dayansa bile darboğaz yapmaması gerekiyor. Ekran kartı ise high ayalarda 60 FPS üzerini rahatlıkla verebilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerini atar mısın?
Atabilirim ama nasıl yapacağımı çözemedim oyuna girince değerleri yazmıyor forumlarda okudum ama çözemedim yardımcı olabilir misin?

Geri
Yukarı