RX 570 el yapımı özel soğutma

Küçük kobra

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
İşte karşınızda koca firmalara kafa tutan soğutma sistemim:
IMG_20191216_172701.jpg

IMG_20191216_172732.jpg

Kasamın kendi 120MM'lik fanını kullandım PWM girişli olduğu için sessiz çalışıyor ve sistem boşta iken ya da basit işlerde soğutmayı sağlayabiliyor.
IMG_20191216_173501.jpg

Her iki fanın konumlandırması da bu şekilde. Mavi fan eskiden masaüstünde sabit kullanılan bir fandı bende eski lego benzeri bir oyuncak ile bu şekilde kullanmayı tercih ettim sağlam duruyor ve ayarlanabiliyor :D.
rx 570 fan stop penceresiz.png

İlk testim her iki fan da kapalı ve kasanın yan kapağı kapalı bir şekilde yaptım 1.50DK sürede 89 dereceye çıkarak başarısız oldu.
rx 570 fan stop pencereli.png

Aynı şekilde test ettim ancak bu sefer yan kapağı açık bıraktım çok garip bir şekide kart daha erken ısındı 1.37 DK süre ile 89 dereceye çıkarak testten başarısız oldu.
rx 570 120mmfan pencereli.png

Sadece 120MM fan açık ve yan kapak kapalı şekilde test ettim 2.50 DK süre ile 89 derece oldu ve test başarsaısız.
rx 570 120mmfan penceresiz.png

Sadece 120MM fan açık ve yan kapak açık bir şekilde 3.57 DK ile 89 derece oldu biraz dayandı ancak yine başarısız.
rx 570 çift fan pencereli.png

Her iki fan da açık ve yan kapak takılı bir şekilde 10 DK test ettim ve 88 derece sabit bir şekilde kaldı.
rx 570 çift fan penceresiz.png

Son testim ise iki fan açık ve yan kapak takılı olmadan denedim ve bu sefer 82 derece de kaldı.
Ayrıca sistemimde herhangi egzoz fanı ya da temiz hava için bir fan bulunmuyor.
Testler bu şekilde oyunlarda genelde 70 derecede oluyor fan fiyatları çok abartılı olduğundan bu şekilde kullanıyorum ancak kartı satarken beni uğraştıracağı kesin.
İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• rx 570 çift fan pencereli.png
    rx 570 çift fan pencereli.png
    1.002,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Tek kelime ile muthhis. Ben de 2080 Ti fe'ye boyle bir sey yapmak istiyorum.
Aslında mantıklı evin kalorifer sistemine bağlarsanız müthiş olur mağlum kış geldi benim sistem uzun süre yük altında olunca oda ısınıyor. : D.
Evet Aliexpress'den alabilirim ancak hem vergi hem de acaba doğru fanlar mı gelecek diye beklemem lazım. Ayrıca linkdeki fanlar Sapphire markası için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı