Çözüldü RX 570 görünmüyor ve kod 31 hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, az önce oyundayken 2 monitörüm de aniden kapandı. Işıkları yanıp sönmeye başladı fakat oyundaki sesler geliyordu. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ekran rengi soluktu, bir baktım ki masaüstünde sağ click yaptığımda AMD driverı gözükmüyor ve fark ettim ki onboard ekran kartını kullanıyor. Aygıt yöneticisine girdiğimde RX 570'in üstünde ünlem var ve üzerine tıkladığımda not kısmında:

"Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (Kod 31)

{İşlem Başarısız}
İstenen işlem, başarısız oldu."

Yazıyor. Acaba ekran kartım hasar mı aldı?

Sistem Özellikleri:
  • RX 570 8 GB
  • Ryzen 3 3100 işlemci
  • ASUS B450M-K anakart
  • 8 GB RAM

Çözüm
Büyük ihtimalle geçer ama ayarlardan sıfırlayarak format at temiz kurulum olsun ama yine de kurulum esnasında biçimlendirmeyi unutmayın.
DDU ile güvenli modda driverları komple sildim. Son sürümü tekrardan yükledim sorun çözüldü. Ama bu neden oldu hiç bir fikrim yok.
Ekran kartını yemiş olabilirsin üstündeki 2 ışıkda yanıyor mu?

Artı -1 Eksi
Driverı tekrar kurmaya kalktığımda bu hatayla karşılaşıyorum, yazılımsal bir problem olmuş olabilir mi? Bu arada ekran kartımda ışık yanmıyordu zaten. Fakat fanları dönüyor vaziyette şuanda.
(Not: Programı açmaya kalktığımda çıkıyor direk hata olarak.)
Adsız.png

Driverı tekrar kurmaya kalktığımda bu hatayla karşılaşıyorum, yazılımsal bir problem olmuş olabilir mi? Bu arada ekran kartımda ışık yanmıyordu zaten. Fakat fanları dönüyor vaziyette şu anda.
(Not: Programı açmaya kalktığımda çıkıyor direk hata olarak.)Eki Görüntüle 1125332

Bilgisayarın 32 Bit galiba 32 Bit sürümünü kurarak deneyebilirsin.

Bilgisayarım 64 bit bu arada.
Bu linkten indirdiğiniz araç ile ilk önce bilgisayarda ekran kartı ile ilgili tüm yazılımları silin. Ondan sonra kurulum yapmayı deneyin.

İlgili programları silsem dahi açılacağını sanmıyorum. Çünkü programın arayüzüne dahi erişemiyorum. Çift tıkladığım an bu hatayı alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı