RX 5700 hala sorunlu mu?

Şu rehberden göreceğiniz üzere gayet sorunlu, ancak sorunlar tespit edilip çözümlendi. Son sürücü güncellemesiyle performans sorunları neredeyse halloldu.

Her ne kadar bitmiş olsada, bu süreçte Beta Tester muamelesi gördüğümüz için bu kartı tavsiye etmiyorum. Bugün sıfır GPU alacak olsam, kesinlikle 5 kuruş fazla verir Nvidia tarafından model seçerdim.

5700XT Mech gibi bir fırın dahi kasa iyiyse (Mag Forge 12cmx6) 69 derece görüyor maksimum. O model gayet iyi alabilirsiniz.

Bu kartı kaliteli bir PSU ile kullanın diye önerenleri gördüm forumda. Ben ve tanıdığım 2 kişide bu karttan var. Benim ve bir arkadaşımın Sapphire Nitro+ diğerinin Sapphire Pulse. Ben 2 aydır kullanıyorum. 1 kere DayZ oyununa girerken mavi ekran aldım ama bir kurulum yapıyordu launcherı biraz sorunlu oyunun bilen bilir. O kurulumda bir takıldı ve mavi ekran verdi. Ekran kartı kaynaklı mı başka bir şey mi bilemiyorum ama onun dışında hiçbir oyunda siyah ekran, wattman, donma, kasma gibi sorunlar yaşamadım. Tek yaşadığım sorun yine DayZ'de GPU kullanımı her zaman %99 olmuyor. Oyunun optimizesinden kaynaklı diye düşünüyorum. RDR 2 gibi oyunlarda böyle bir sorun olmadı. PSU'm FSP Raider 2 750W 80+ Silver PSU.

Diğer Nitro+ olan tanıdığımın PSU'su daha kaliteli. NZXT E850 miydi neydi 800 küsür Watt 80+ Gold olan modeli. O da ben hiçbir sorun yaşamıyorum demişti. Zaten ona güvenerek almıştım.

Pulse modeli olan arkadaşım WarZone'da dev error hatası alıyor. Sanırsam arada sırada da olsa bazı oyunlarda siyah ekran verebiliyormuş. Geçen yine bir konuya yazmıştım başka oyunlarda sorun almıyor demiştim ama en son dün konuştuğumuzda AC Origins'de oyundan atmış. Onun dışında Valorant, Tarkov falan oynuyoruz saatlerce benle oynarken sorun yaşadığını görmedim. Bu arkadaşın PSU'su Coolermaster MB511 kasası içinden gelen dahili 650W PSU. Belki dedikleri gibi sağlam bir 700 750W PSU olması lazım bu kartın düzgün çalışması için.

Geri
Yukarı