RX 5700 XT için işlemci

Deniz AGA

Centipat
Yer
Amerika
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde RX 5700 XT var. Bu ekran kartına i7 9700K mı takmak daha mantıklı yoksa Ryzen 9 3900X mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba bende işlemci almak istiyorum ama bütçeme ryzen 3600 karar kıldım ancak sizinde düşüncelerini almak isterim 3600x alsam aralarında fark varmıdır.

Oyun içinse 3700x yeterli olacaktır fazlasına kaçmanıza gerek yok diye düşünüyorum.
merhaba bende işlemci almak istiyorum ama bütçeme ryzen 3600 karar kıldım ancak sizinde düşüncelerini almak isterim 3600x alsam aralarında fark varmıdır.
Ekran kartınızla darboğaz olmayacaksa(piyasadaki çoğu kartla darboğaz olmuyor gerçi ama) oyun için yeterli ve kaliteli bir işlemci. 3600X, OC edilmiş versiyonu gibi düşünebilirsiniz, eğer ki anakartınız müsade ediyorsa ve OC bilginiz de varsa siz de 3600X gücüne yaklaşabilirsiniz, fakat buna gerek yok.

bende bilemedim açıkçası 3600 ile darboğaz olur mu olmaz mı ona göre alacağım. 1600 ile metro ve res 2 denedim metroda ilk ayarlarda darboğaz oldu, ultra birde shader 1.3 yapınca darboğaz gitti ve akıcı oldu ancak pubg de ne yaptıysam darboğazı önleyemedim 3600 alıp yine darboğaz yaşamak istemem açıkcası bu arada 1080p kullanıyorum

bende bilemedim açıkçası 3600 ile darboğaz olur mu olmaz mı ona göre alacağım. 1600 ile metro ve res 2 denedim metroda ilk ayarlarda darboğaz oldu, ultra birde shader 1.3 yapınca darboğaz gitti ve akıcı oldu ancak pubg de ne yaptıysam darboğazı önleyemedim 3600 alıp yine darboğaz yaşamak istemem açıkcası bu arada 1080p kullanıyorum
İmzanızı yeni gördüm, 3600X alın kafanız rahat olsun. 1080P kullanacağınız için çok çok çok nadir de olsa 3600 bazı oyunlarda bazı sahnelerde darboğaz yaşayabilir, pek emin değilim tabi. 3600X-3700X ile rahatça oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.

arkadaşlar 3600 siparişini verdim bir kaç video izledim darboğaz yoktu bu sebeple bütçe doğrultusunda 3600 aldım geldiği zaman deneyimlerimi yazacağım darboğaz olursa geri iade denerim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı