RX 5700XT Deneyimi ve servis süreci

B.M.W

Centipat
Katılım
26 Ekim 2018
Mesajlar
91
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
34
Aslında en başta yapmaları gerekeni sonda yapmışlar. Ne demek Coil Whine'dan kart değişmiyoruz. Ben o sese katlanmak zorunda mıyım? Bu sonuçta bariz bir sorun ve hata. İlla kartın kendini kapatması veya performans mı düşürmesi gerekiyor? Ki biliyorum vakti zamanında çok kart değişti bu sorundan. Şöyle de örnekleyeyim. Nadir ve özel seçim GPU olan 980 Ti ROG matrix kart değiştiren biliyorum. İşlerine gelmiyor herhalde. Açık söyleyeyim CW olan bir kartı asla kullanmak istemem. Tabi her Cw'de bir değil onu da ekleyeyim. Rahatsız edici düzeyde olmayanları da varmış. Ben deneyimlemedim. Umarım bundan sonra da deneyimlemem. ASUS marka ürünlerin kalitesini tartışmam. Elbette elektronik şans işi ve sorunlu hatalı seri ürünler hariç. Ancak gerçekten bir ürün alırken ürün kadar yetkili servisi de önemli. Sapphire için değişmediyse servispoint bakıyordu.
 
KS
sparrowhawk_

sparrowhawk_

Decipat
Katılım
8 Ekim 2019
Mesajlar
1.621
En iyi cevaplar
4
Beğeniler
940
Aslında en başta yapmaları gerekeni sonda yapmışlar. Ne demek Coil Whine'dan kart değişmiyoruz. Ben o sese katlanmak zorunda mıyım? Bu sonuçta bariz bir sorun ve hata. İlla kartın kendini kapatması veya performans mı düşürmesi gerekiyor? Ki biliyorum vakti zamanında çok kart değişti bu sorundan. Şöyle de örnekleyeyim. Nadir ve özel seçim GPU olan 980 Ti ROG matrix kart değiştiren biliyorum. İşlerine gelmiyor herhalde. ASUS marka ürünlerin kalitesini tartışmam. Elbette elektronik şans işi ve sorunlu hatalı seri veya ürünler hariç. Ancak gerçekten bir ürün alırken ürün kadar yetkili servisi de önemli. Sapphire için değişmediyse servispoint bakıyordu.
Firmaların kendi çapınca almış olduğu önlem diyebiliriz. Her Coil-Whine çıkan kartı alıp yenisini vermek maliyetli olacağından performansa etkisi olmuyor deyip kılıfına uyduruyorlar.
 


Yeni konular

Yukarı