RX 5700XT Deneyimi ve servis süreci

Vatan Bilgisayar aracılığıyla kartımı Asus servise gönderdim. Servisten aldığım geri dönüş şu şekildeydi. Kartın herhangi bir sorunu olmadığı ve tüm testlerden başarıyla geçtiğini ve tekrar tarafıma gönderileceği belirtildi. Bakın şunu anlarım Coil whine'ın performansa etki etmeyeceğini ve biz ürünümüzün arkasındayız. Herhangi bir durumda sorun yaşamazsınız gibisinden bir bilgilendirme geçilse içim rahat olacak ama maalesef kart geri geldi.

Sonrasında kartı Vatan Bilgisayar'dan teslim aldığımda çalışan arkadaşla bilikte HDMI ve PCI-Express portlarının koruma kapaklarının olmadığını fark ettik. Hadi onu da geçtim kart bildiğiniz kutunun için de geziyor ve paketleme rezalet!!

Kartı tekrar sistemime taktım ve o illet ses hala geliyor ama ben göz yumup kullanmaya devam etmek istedim ta ki ekran kilitlenen'e kadar. Bildiğiniz bir süre oynuyorum ve hep aynı sürede Online oyunda iken kendini kilitliyor sistem. Servisten önce yükte 65-66 dereceleri geçmeyen güzelim kart geldikten sonra 81 dereceleri gördü. Şimdiki süreçte paramın iadesini ve gerekli yerlerimi şikayette bulundum.
ASUS Servisi ile aynı sorunları ben de yaşadım.

ASUS Servisi ile aynı sorunları ben de yaşadım.
Geçmiş olsun size de.

Asus normalde böyle bir firma değildi acaba bunlarda mı işi bozdular? Hadi MSI'yı anlarım da Asus ne bileyim böyle bir konuda görünce üzüldüm açıkçası. Normalde Asus markasının servisi konusunda herkes memnun kalırdı. Şunu belirtmek isterim ki hem nvidia hem amd tarafında önermediğim marka MSI'dır. Ürünleri çok kalitesiz ve çok çabuk bozulabilecek ürünler yapıyorlar. Balon gibi şişirdikleri için herkes iyi bir marka sanıyor ama aslında çok kaliteli bir marka değil. Asus ise genelde çok iyi donanımlar kullanıyor ürünlerinde. Servis konusuna gelirsek Asus çok iyiydi ama arkadaşımız böyle bir sorun yaşadığı için demek ki servis kısmını bozmuşlar.

Asus normalde böyle bir firma değildi acaba bunlarda mı işi bozdular? Hadi MSI'yı anlarım da Asus ne bileyim böyle bir konuda görünce üzüldüm açıkçası. Normalde Asus markasının servisi konusunda herkes memnun kalırdı. Şunu belirtmek isterim ki hem nvidia hem amd tarafında önermediğim marka MSI'dır. Ürünleri çok kalitesiz ve çok çabuk bozulabilecek ürünler yapıyorlar. Balon gibi şişirdikleri için herkes iyi bir marka sanıyor ama aslında çok kaliteli bir marka değil. Asus ise genelde çok iyi donanımlar kullanıyor ürünlerinde. Servis konusuna gelirsek Asus çok iyiydi ama arkadaşımız böyle bir sorun yaşadığı için demek ki servis kısmını bozmuşlar.
Özüme döndüm yani Gigabyte'a. Gerçekten de taş gibi kartlar yapıyorlar.

Merhaba,
Amazon.com'da Rog Strix 1660S'in fiyatı (2 fan) Gaming X modelinden daha ucuz. Ve indirim felan değil en baştan beri böyle. DH FORUM'daki arkadaşım Rog Strix'in yeni modellerinde ASUS soğutma bloğunu inceltti ve VRM soğutmalarını önemsemedi dedi. Doğru mu?

Ben de bu ikilemde kalmıştım Gigabayte RX 5700 XT almayı çok istiyordum ama her yerde gördügüm tonlarca sorun yüzünden vacgeçtim, Gigabayte RTX 2060 S alıyım 15 FPS düşük(Bazı oyunlarda)alıyım ama kafam rahat olsun dedim.
Önceden hiç AMD ekran kartı da almadıgımdan riske girmek istemedim yani bence stabilite de çok önemlidir.
AMD bu tarz sorunlarla gelmese pek çok kişi RX serisine yönelecekti bu olmadı be AMD :(

Merhaba dostlar. Bende rx 5700 xt pulse kart ile sorun yaşayıp garantiye gönderdim. Umarım sorun yok diyip yollamazlar bisürü video koydum youtube a kanalın isminide yazdım. @282004 kardeşim sen 2. kez gönderdiğinde tüketici haklarına mı başvurdun ? ne yazarak göndermiştin kartını ?

Yeni konular

Geri
Yukarı