RX 580 ekran kartı çok ısınıyor

kemalsr0

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar İncehesap'tan Hyptonic 2680 kasasını aldım. Alırken yorumlara dikkat ederek mevcut kasayı Frisby Venom FC 9270G ile değiştirdim.
Bilgisayar boşta iken 48-52 derece PUBG(Steam) oynarken 89 dereceleri buluyor.
Hatta hangi oyuna girersem gireyim ekran kartı en aşagı 70 derece oluyor ETS 2'deyken bile.
Sorun kasanın hava sirkulasyonunda olabilir mi? Yoksa ekran kartında mı bir sıkıntı var ekran kartı değişimden yeni geldi.
Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD Ryzen 5 2600 soket AM4 işlemci.

Gigabyte B450M S2H soket AM4 DDR4 mATX Gaming anakart.

Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 kırmızı Gaming RAM.

XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8 GB GDDR5 256Bit DX12 GAMING ekran kartı.

James Donkey JD240 240GB SSD disk.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    340,3 KB · Görüntüleme: 51
  • unknown.png
    unknown.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 49
Herkese selamlar İncehesap'tan hyptonic 2680 kasasını aldım. Alırken yorumlara dikkat ederek mevcut kasayı Frisby Venom FC 9270G ile değiştirdim.
Bilgisayar boşta iken 48-52 derece PUBG(Steam) oynarken 89 dereceleri buluyor.
Hatta hangi oyuna girersem gireyim ekran kartı en aşagı 70 derece oluyor ETS 2'deyken bile.
Sorun kasanın hava sirkulasyonunda olabilir mi? Yoksa ekran kartında mı bir sıkıntı var ekran kartı değişimden yeni geldi.
Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD Ryzen 5 2600 soket AM4 işlemci.

Gigabyte B450M S2H soket AM4 DDR4 mATX Gaming anakart.

Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 kırmızı Gaming RAM.

XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8 GB GDDR5 256Bit DX12 GAMING ekran kartı.

James Donkey JD240 240GB SSD disk.

Frisby Venom'un hava sirkülasyon çok iyi olamaz bir kere hocam yanındaki kısa aralıktan hava alması çok da mantıklı değil (yine de Full Temper'den iyidir) :D ayrıca diğer sorum PSU'yu ne aldınız? Ve son olarak değerler çok da makul değil.

AMD RX 580 modeli çok ısınıyor.
Bendede RX 580 var.
Bu şekilde ısınıyor.
Ekran kartınıza undervolt yapmayı öğrenin
Sıcaklık azalacaktır.

Kullandığınız kasanın ön tarafında 3 fan olmasına rağmen, tamamen cam olması içeriye temiz havanın girişine engel olmaktadır. Bu nedenle sıcaklık normalin biraz üzerinde. Size önerim ön tarafı kesinlikle mesh olan bir kasa seçmeniz ve kasa tahliye fanı olarak da hava akımı yüksek bir fan tercih etmelisiniz.

Kullandığınız kasanın hava akışı berbat olduğu için yüksek sıcaklık değerleri alıyorsunuz. Kasanın yan tarafı açmayı deneyebilirsiniz. Ekran kartı için ise undervolt ve fan ayarı yaparak sıcaklık değerini biraz daha düşürebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı