RX 580 Ekran Kartına Undervolt Yapma

Benim kasanın içi yayla gibi olduğundan yapmadım. En fazla 62 dereceyi görüyorum. Fakat undervolt için önce ayarlardan aktif etmeniz gerekiyor. Bana kalırsa -85'den başlayın. Gittiği yere kadar düşürün. -110'da bile çalışabilir. En fazla 2-3 FPS kaybınız olur ki onu konuşmaya değmez.

Benim kasanın içi yayla gibi olduğundan yapmadım. En fazla 62 dereceyi görüyorum. Fakat undervolt için önce ayarlardan aktif etmeniz gerekiyor. Bana kalırsa -85'den başlayın. Gittiği yere kadar düşürün. -110'da bile çalışabilir. En fazla 2-3 FPS kaybınız olur ki onu konuşmaya değmez.
FPS kaybı olmaz. Voltaj yetersiz gelirse sistem hata verir sadece.

Yabancı forumlarda ince hesaba giren birisi vardı. Tomshardware'de sanırım yanlış hatırlamıyorsam. 2-3 FPS değer kaybını tespit etmişti ki bunun zaten lafı olmayacağını söylemiştim. Deneysel bir çalışma yapmıştı arkadaş. Neyse arkadaşlarımızı tatmin edelim o zaman ;). FPS kaybı olmaz kardeşim..

Bir arkadaşımızın oluşturduğu rehber var bakabilirsin.

Böyle tavsiyeler vermeyin lütfen. Bunlar çok hassas ayarlar ve her bir ekran kartı için farklı toleranslar vardır. UV ve OV işlemleri 25mV'tan küçük adımlarla yapılırsa ancak sağlıklı olur.

OV için tamam ama Uv'nin bir zararı yok, istersen sonuna kadar düşür sistem bir süre sonra donacak ve voltaj ayarları eski haline gelecek ama voltajı artırırken kart yanabilir.
@Vexx

Ben hiçbir şekilde düşüş görmemiştim ama detaylı bir şekilde tekrar deneme yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı