RX 590 Undervolt Yapma

Bütün RX 500 serisinde aynı şekilde UV yapılıyor. İsterseniz Wattman üzerinden Phase 6-7 değerlerini -100mV azaltarak deneyebilirsiniz.

Wattman programında, bilgisayarı kapatıp açtığınızda tekrar mı ayarlıyorsunuz? Çünkü ben MSI Afterburner kullanıyorum kapatıp açtığım da eski haline dönüyor.
Bir iki ayar yapmanız lazım. Yoksa her yeniden başlatmada veya açılışta ayarlar kendini sıfırlar. İlk Windows güç ayarlarından kullandığınız güç seçeneğinin yanında Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin diye bir ayar olacak. Oradan hızlı başlatmayı kapatın. Onu kapattıktan sonra Afterburner üzerinden ayarlar kısmına gelin. Orada AMD uyumluluğu tarafında Erase autosaved startup settings kısmı tikli olacak. O tiki kaldırın. Sonra bir kere reset atın artık kalıcı olması lazım. Bende bir ayarların sıfırlanması gibi bir problem olmadı bunları yaptıktan sonra.

Ben Afterburner üzerinden şu şekilde undervolt yaptım:
  • -50 Core Voltage
  • -10 Power Limit
Başka hiç birşey oynamadım. Yaptıktan sonra ✓ 'e basarak uygulamayı unutmayın.

1579200864357.png

Aşağıdaki videoda Core Voltage -75 yapmış fakat bende oyunlar crash verdi o yüzden -50'de kaldım. Kademe kademe daha üstü denenebilir. -50mV'de 1,15 olan voltajı bir sorun olmadan düşürerek güç tüketimini 175W'lardan ~155W civarlarına çekebildim. Kart böyle hem daha az güç tüketiyor hem bir miktar daha az ısınıyor, FPS'ye de bir etkisi yok gibi. Bahsettiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı