RX 580 ile LoLMiner'da nasıl kazım yapılmalı?

Anladım hocam. Şu an benim ki 65 le çalışıyor 56 derece falan görüyor sanırım. Burada bir arkadaş bellek sıcaklığı onemli daha cok diyor @Turquoise Blue yani o sicakligi gorme sansimiz var mı bizim kartlarda

Maalesef yok hocam. Mesela benimki Gigabyte Aorus modeli, VRAM'lar ve diğer yonga setlerinde bol bol termal ped var. Bu yüzden kafam rahat oluyor. Kartınızın modelini internetten aratıp termal ped var mı yok mu ona bakın. VRAM'larin üstünde termal ped varsa 65 dereceye kadar sıkıntı olmaz. 70-75 derecede sıkıntısız çalıştıran da var fakat bozulma riski epey artıyor.

Maalesef yok hocam. Mesela benimki Gigabyte Aorus modeli, VRAM'lar ve diğer yonga setlerinde bol bol termal ped var. Bu yüzden kafam rahat oluyor. Kartınızın modelini internetten aratıp termal ped var mı yok mu ona bakın. VRAM'larin üstünde termal ped varsa 65 dereceye kadar sıkıntı olmaz. 70-75 derecede sıkıntısız çalıştıran da var fakat bozulma riski epey artıyor.
Anladım hocam araştırayım. bu programda görünen 56 derecenin doğrulu var mıdır sizce yoksa güvenmemek mi lazım :D

Hemen baktım bir kaç yerde termal ped.leri var diyorlar

Doğru sanırım sıkıntı yok şu an teşekkürler yardımın için hocam :) @Fightermehmet
Adsız.png

Adsız.png

Böyle hata verdi ama normal mi :D @Fightermehmet

Son düzenleme:
Anladım reis ekran bir gitti kapatıp açtım PC düzeldi dediğin gibi :D
@DjKedi @Turquoise Blue @Fightermehmet ağalar gün içinde binancede madencim açık olmasına rağmen çalışmıyor görünüyor bazen aktif değil e düşüyor veya hiç madencim yok gibi gözüküyor binance kaynaklı bir problem mi yoksa red miner ile alakalı mı çözemedim sizde de sıkıntı oluyor mu böyle ? Ayrıca sanırım bu kopmalar yüzünden günlük kazım miktarım daha az geliyor

Son düzenleme:
Anladım reis ekran bir gitti kapatıp açtım PC düzeldi dediğin gibi :D
@DjKedi @Turquoise Blue @Fightermehmet ağalar gün içinde Binance'de madencim açık olmasına rağmen çalışmıyor görünüyor bazen aktif değil e düşüyor veya hiç madencim yok gibi gözüküyor Binance kaynaklı bir problem mi yoksa Red miner ile alakalı mı çözemedim sizde de sıkıntı oluyor mu böyle? Ayrıca sanırım bu kopmalar yüzünden günlük kazım miktarım daha az geliyor

Ben uzun süredir Binance poolda kazmadım ve dün gece 3'ten önce Ethermine'ı durdurup Binance pool a başladım merakımı gidermek için 3 dememin sebebi gece 3'ten diğer gece 3'e kadar olanların ortalaması alınır Binance pool da. Ben çok uzun süredir RX 5700 le Team Red miner kullandım. Üzmedi stabildi ama bazen merak ettiğim için diğer minerlara da geçerek bilgi sahibi olmaya çalıştım zamanla. Benim Binance poolda kazdığım sıralarda kullandıklarım arasında en az stale share veren miner Team Red minerdı. Bir süredir lolMiner deniyorum ve Binance poola da lolMiner ile başladım. İşçinin çalışmama durumunu gözlemlemedim şimdilik. Sana direk lolMiner dene demiyorum tabii ki ama denemek istersen önce PhoenixMiner sonra lolMiner denemeni tavsiye ediyorum bu havuzda. Sorunun belki miner belki de port. Ben 443 portunu kullanıyorum.

Ben uzun süredir Binance poolda kazmadım ve dün gece 3'ten önce Ethermine'ı durdurup Binance pool a başladım merakımı gidermek için 3 dememin sebebi gece 3'ten diğer gece 3'e kadar olanların ortalaması alınır Binance pool da. Ben çok uzun süredir RX 5700 le Team Red miner kullandım. Üzmedi stabildi ama bazen merak ettiğim için diğer minerlara da geçerek bilgi sahibi olmaya çalıştım zamanla. Benim Binance poolda kazdığım sıralarda kullandıklarım arasında en az stale share veren miner Team Red minerdı. Bir süredir lolMiner deniyorum ve Binance poola da lolMiner ile başladım. İşçinin çalışmama durumunu gözlemlemedim şimdilik. Sana direk lolMiner dene demiyorum tabii ki ama denemek istersen önce PhoenixMiner sonra lolMiner denemeni tavsiye ediyorum bu havuzda. Sorunun belki miner belki de port. Ben 443 portunu kullanıyorum.
Anladım peki geceden şimdiye kadar hiç bir düşme kopma maili aldın mı hocam geceden beri 3-4tane aldım ben şuana kadar misal.

Lolminer le başlamıştım bende ama genel olarak team red minerin amd ye daha uygun olduğunu okuyunca ona döndüm geri bende.
1. gün 0.00051
2. gün 0.00055
3. gün 0.00047 kazdı 3gün kopma sayısı fazlaydı sanırım azalmasının nedeni bu kopmalar.
Dediğin gibi başka programlara da bakmam lazım sanırım
@Turquoise Blue her programı denedim hepsi bir yerden sonra binance sistemde çalışmıyor görünüyor çok ilginç. Sende sorun oldu mu hiç usta baktın mı bugün binance ye geçtim diyordun sende

Son düzenleme:
Anladım peki geceden şimdiye kadar hiçbir düşme kopma maili aldın mı hocam geceden beri 3-4tane aldım ben şu ana kadar misal.

LolMiner'le başlamıştım bende ama genel olarak Team Red minerin AMD'ye daha uygun olduğunu okuyunca ona döndüm geri bende.
1. gün 0.00051
2. gün 0.00055
3. gün 0.00047 kazdı 3gün kopma sayısı fazlaydı sanırım azalmasının nedeni bu kopmalar.
Dediğin gibi başka programlara da bakmam lazım sanırım
@Turquoise Blue her programı denedim hepsi bir yerden sonra Binance sistemde çalışmıyor görünüyor çok ilginç. Sende sorun oldu mu hiç usta baktın mı bugün Binance'ye geçtim diyordun sende

Bende işçi durması veya 0 mh olunca bildirim verecek şekilde ayarlı değildi önceden. Bugün girip açtım herhangi bir bildirim gelmedi. Açıp hıza baktığım anlarda da pasif veya 0 mh a dek gelmedim. Farklı minerlar denemenle aynı sonucu almak hoş olmamış. Sorun Binance'ta diye düşünüyorum ama emin değilim. Benim söylediğim 443 portunu da denedin mi? Belki portlarda fark vardır.

IMG_20210919_223730.jpg

Bende işçi durması veya 0 mh olunca bildirim verecek şekilde ayarlı değildi önceden. Bugün girip açtım herhangi bir bildirim gelmedi. Açıp hıza baktığım anlarda da pasif veya 0 mh a dek gelmedim. Farklı minerlar denemenle aynı sonucu almak hoş olmamış. Sorun Binance'ta diye düşünüyorum ama emin değilim. Benim söylediğim 443 portunu da denedin mi? Belki portlarda fark vardır.
Screenshot_20210919-233757_Gmail.jpg
Screenshot_20210919-233742_Gmail.jpg

Valla tüm portlari denedim 16 Eylül de başlamışım misal binance de simdiye kadar 70 uyari var saka gibi. Alarm olarak sadece madenci çalışmıyor görünürse uyari vermeyi actim bu arada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı