Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

@Artexalp AMD'nin kendi yazılımını ve Zero RPM'i açmak için AMD Memory Tweak programını öneririm. Öncelikle frekansları ellemeden core voltajını 100mV gibi azaltın. Ardından bellek gecikme seviyesini 2'ye alın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Şimdi özel fan profili oluşturabilirsiniz. Alttakini aktif olarak kullanıyorum ve kart 60 dereceye ulaşmıyor.

(50C/%18, 55C/%40, 60C/%60, 70C/%100)

Zero RPM bildiğim kadarıyla kart 50 dereceyi geçmediği sürece fanları çalıştırmıyor. O ayar özel fan profili oluşturduğumuzdan Wattman üzerinden aktifleştirilemiyor. Bu sebeple AMD Memory Tweak programını kullanmanızı öneririm.

O halde Asus programını herhangi bir çakışma olmaması için kaldırmak mantıklı olabilir. Msı afterburner gibi yazılımlara da bulaşmamak gerekli.
Direk sadece amd uygulamaları daha stabil ve mantıklı olacaktır sanırım.

Hocam benim kart Asus ve MSİ Afterburner ile oyun içi değerleri takip ediyorum. Özel fan ayarını Afterburnerden yapsam olur mu? Orda da 55 dereceye kadar fanlarım dönmeyecek şekilde bir ayar kullanıyorum şuan.
Bir de voltajı -100 yerine daha fazla düşürürsem FPS kaybı yaşar mıyım? Stabil bir değer yakalasam örneğin -160mV. FPS düşer mi? Ayrıca gecikme değeri vs. başka ayarlanacak bir durum var mı?

Afterburner'ı oyun içi değerleri takip amacıyla kullanabilirsiniz. Problem yaratmayacaktır.
Problem çıkarmaz. FPS kaybı yaşamazsın. Oyunlarda ani çökme veya artifacts görmüyorsan problem yok demektir.

Afterburner'ı oyun içi değerleri takip amacıyla kullanabilirsiniz. Problem yaratmayacaktır.

Problem çıkarmaz. FPS kaybı yaşamazsın. Oyunlarda ani çökme veya artifacts görmüyorsan problem yok demektir.
Yardımların için çok teşekkür ederim. Akşam yapacağım. Sonuçları yazarım.
Hocam şimdi her değerden -100 şeklinde düşürdüm. Fan ayarını yapamadım fan hızı en az %44 oluyor otomatikte bıraktım. Bellek gecikmesini de 2. seçeneği seçtim. Evet performans artışı oldu ancak sıcaklıklar daha da arttı. Ayarlarım:
Fan ayarını ayarlayamıyorum %44'ün altına düşmüyor.

Bu da bellek gecikmesi:

MSİ Kombuster değerleri:
Stok voltajda: 6777Poınts, 112FPS ve 77 derece.
Undervolt sonrası: 7134Poınts, 119FPS ve 85 derece.
Bir de kartımdaki bellekler Samsung bellek. Onları OC yapsam çok fazla ısınır mı? Nerden OC yapabilirim?

Son düzenleme:
@Ömer Murat KARACA Fan ayarlarını AMD Memory Tweak üzerinden yapabilirsin ve Zero RPM'i etkinleştirebilirsin. Eğer fanları otomatikte bırakırsan sıcaklıklar yüksek derecelere ulaşır. Fan kontrol bölümünü alttaki resimdeki gibi yap ve uygula. Samsung belleklerin varsa elbette overclock yapabilirsin. Bellek gecikmesini ayarladığın yerden bellek frekansını yönetebilirsin.

Arkadaşlar farklı bir sorunum var, Rog Strix RX 580 kullanıyorum. Asus GPU Tweak 2 şu an ben de çalışmıyor. Kartın RGB'sini v.s ayarlayamıyorum, program sadece sıcaklığı gösteriyor onun dışında hiç bir fonksiyonu çalışmıyor.

@FurErg Kaldırıp tekrar kurun ve tekrar deneyin. Frekans ve voltaj ayarları için ekstra programa ihtiyacınız yok ayrıca. Wattman üzerinden kolayca halledebilirsiniz.

@FurErg Kaldırıp tekrar kurun ve tekrar deneyin. Frekans ve voltaj ayarları için ekstra programa ihtiyacınız yok ayrıca. Wattman üzerinden kolayca halledebilirsiniz.

Wattman üzerinden RGB ayarları yapılmıyor. Programı kaldırdım, birçok başka sürümünü denedim yine olmadı.

Wattman üzerinden RGB ayarları yapılmıyor. Programı kaldırdım, birçok başka sürümünü denedim yine olmadı.
Donanımsal olduğunu hiç sanmıyorum. Destek için Asus'a yazabilir veya burada yeni konu açabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…