RX 580 Undervolt Rehberi

Efesezginer

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Forumdan anladığım kadarıyla en iyisi.Ama memory mhz ile oynamak garanti dışı bir işlem olur deniyor.O yüzden ben kurcalamayacağım.
kardeşim ben bu undervolt yaptımda bir sıcaklık düşüşü görmedim bilgisayarı yeniden başlatmak gerekli midir

AliUtkuÖz

Centipat
En iyi cevaplar
1
kardeşim bende olmadı
Error veriyor 1090 Volt'a kadar arttırdım yine olmadı OCCT testi yapıyorum 3D 75 HZ 1920 1080P.

Reqi

Centipat
En iyi cevaplar
0
Selamlar, RX 570 için kendime bir ayar yaptım sizce olmuş mu ? Bu ayarlar karta herhangi bir zarar verir mi ?
adsiz2-png.581065
adsiz-png.581066

KS
Tolga Samet

Tolga Samet

Kilopat
En iyi cevaplar
27
@Kijan Karta güç sağlayan bileşenlerde problem olabilir. Güç kaynağını test etmek istersen CPU'ya ve GPU'ya aynı anda yük bindir. Hala çalışır vaziyette kalıyorsa problem ekran kartındadır.

@sanalbiri Voltajı abartmadıkça zarar verme olasılığın yok karta, yapabilirsin.

@AliUtkuÖz 3DMark Fire Strike ile test eder misin?

@Reqi Voltajı değiştirmemişsin. Düşürerek yeni profil oluştur en iyisi. Stok halden pek bir farkı yok çünkü.

Reqi

Centipat
En iyi cevaplar
0
@Kijan Karta güç sağlayan bileşenlerde problem olabilir. Güç kaynağını test etmek istersen CPU'ya ve GPU'ya aynı anda yük bindir. Hala çalışır vaziyette kalıyorsa problem ekran kartındadır.

@sanalbiri Voltajı abartmadıkça zarar verme olasılığın yok karta, yapabilirsin.

@AliUtkuÖz 3DMark Fire Strike ile test eder misin?

@Reqi Voltajı değiştirmemişsin. Düşürerek yeni profil oluştur en iyisi. Stok halden pek bir farkı yok çünkü.
Değiştirdim aslında -20 düşürdüm. Daha damı düşürmemi önerirsin?

Efesezginer

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Degisiklikleri kaydettin mi?Yeniden başlat.Tekrar bak bakalım undervolt islemin kaydedilmis mi?Sonra oyuna gir bak.
kardeşim senin dediğin şekilde undervolt 4 defa yaptım ama 1 veya 2 gün sonra kendiliğinden sıfırlanıyor ne yapmam gerek

Yukarı