RX 580 ve i7 2600K Oyunlarda Ani Donmalar ve Siyah Ekran

ahmet54451

Decapat
Benim sorunum şöyle: Bu ekran kartımla PUBG'de bazen sorun vermiyor, bazen oyun esnasında birden ekran siyah oluyor, donuyor. Klavyenin ışıkları da kapanıyor, bazen kendine geliyor. Kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Acaba kartım mı sorunlu yoksa sistemsel mi bir şey var? FPS değerlerim cok iyi ama bazen böyle ekran siyah olup donuyor birden bire. Normal Chrome'de desktopta hiçbir sorun yok.

Ve Bir de powermde 6 pin desteği var ekran kartı 8 pin istiyor. 6 taktım çalışıyor böyle. Acaba sorun bundan mı kaynaklı?

Sistem Özelliklerim:
  • i7 2600k
  • Kingston 3X4 GB 1333MHZ
  • Cooler Master 460W power
  • 240GB SSD

Öncelikle teşekkür ederim. :) Ekran kartında sorun olma olasılığı %50. Aynı şekilde PSU'da %50. RAM'leri çıkartıp denediniz değil mi? Eğer çıkarıp'da olmadıysa bir bilgisayar işlerini yapan kişiye götürün. Bende ilk defa böyle bi sorun duyuyorum sizden. Kusura bakmayın yanlış bilgi vermek istemiyorum. Ama dediğiniz gibi ekran kartında sorun olabilir. Eğer ekran kartını düzeltip'de aynı sorunları yaşıyorsanız, birde PSU'yu değiştirmeyi deneyin. Tabii bunları yapmadan önce bilen bir kişiye götürün. Teşekkürler.
önceki 750 ti kartımda yapmıyordu gerçi o cok güç çekmiyo belki ondandır ama düşünoyrum kart bozuk olsa bukadar akıcı iyi fps ler vermez falan diye 🙄
MSI Afterburner indirin. Darboğaz olup olmadığını kontrol edin.
dar bğaz yokya olsa oyunlarda belli eder en güçlü oyunlarda bile ama fpsler cok iyi akıcı

önceki 750 ti kartımda yapmıyordu gerçi o cok güç çekmiyo belki ondandır ama düşünoyrum kart bozuk olsa bukadar akıcı iyi fps ler vermez falan diye 🙄

dar bğaz yokya olsa oyunlarda belli eder en güçlü oyunlarda bile ama fpsler cok iyi akıcı
FPS akıcı olabilir ama anlık droplanmalar darboğazın habercisidir. Afterburner ile değerleri atın buraya.

FPS akıcı olabilir ama anlık droplanmalar darboğazın habercisidir. Afterburner ile değerleri atın buraya.
hangi değerleri istiyorsun oyun içi fps değerleri falanmı ?
414322

hangi değerleri istiyorsun oyun içi fps değerleri falanmı ?
414322
bu normal sıcaklık dğerleri falan

Öncelikle güç kaynağı (PSU) tam modelini yazabilirseniz yada yada PSU üzerindeki değerlerin yazılı olan kısmın fotoğrafını çekip buraya atarsanız bir kontrol edelim. Ayrıca PSU kaç yıllık? Sıfır mı aldınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı