RX 590 Kod 31 hatası

Fodenist

Hectopat
Bu ekran kartından çekmediğim kalmadı ve şu an oyun oynarken bir anda ekran siyah oluyor. Oyun sesi geliyor ve ekran kartı fanları tam hız dönüyor. PC'yi kapa aç yaptığımda ise ekran kartı yokmuş gibi 4:3 oluyor ekran.

Ondan sonra aygıt yöneticisini açtığımda RX590'ın devre dışı bırakıldığını görüyorum. Her seferinde etkinleştiriyorum ve bu sefer de kod 31 hatası yazıyor aygıt durumunda.
Büyük ihtimalle artık bir çözümü yok ancak yine de konu açmak istedim.

Yaklaşık 20 defa.
Artık bütün sürümlerin güncellemelerinde yeni neler gelmiş onları bile ezberledim.
Bu arada undervolt ve underclock yapmayı da denedim ama nafile.

Aradan bayağı bir zaman geçmiş ama aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sürekli driver kurmak zorunda kalıyorum, sorunu çözdünüz mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı kart var bende de kart çok güç çektiğinden direk çöküyor. Çözüm Afterburner ile kısmak -50 değerde çökme sorununu aşabilirsin tabii donanımsal arıza yoksa bu işine yarayacaktır. Halen kartı kullandığım için üç yıldır aynı ayardayım genelde çökme olmuyor oyunda. Garip bir durum yaşadım ama bir oyunda Far Cry 6 standart sürümü bitirmiştim hesabımda da ekli oyun. Crack sonrası Ultimate sürümde ek paketleri denemek istemiştim ama ilginç şekilde oyun sürekli çökmeye başladı en son FSR ile çözdüm ama native 1080p de 50-60 FPS arası alabiliyorken korsan sürümde çok sorun yaşadım. Bunu da imkanın dahilinde orijinal oyunlardan şaşma demek için anlattım. PSU yeterli denebilir diye önden 600 watt PSU satıp 750 80+ bir PSU ile kartı kullandığımı söylemek istedim.

Hocam aynı kart var bende de kart çok güç çektiğinden direk çöküyor. Çözüm Afterburner ile kısmak -50 değerde çökme sorununu aşabilirsin tabii donanımsal arıza yoksa bu işine yarayacaktır. Halen kartı kullandığım için üç yıldır aynı ayardayım genelde çökme olmuyor oyunda. Garip bir durum yaşadım ama bir oyunda Far Cry 6 standart sürümü bitirmiştim hesabımda da ekli oyun. Crack sonrası Ultimate sürümde ek paketleri denemek istemiştim ama ilginç şekilde oyun sürekli çökmeye başladı en son FSR ile çözdüm ama native 1080p de 50-60 FPS arası alabiliyorken korsan sürümde çok sorun yaşadım. Bunu da imkanın dahilinde orijinal oyunlardan şaşma demek için anlattım. PSU yeterli denebilir diye önden 600 watt PSU satıp 750 80+ bir PSU ile kartı kullandığımı söylemek istedim.

Çökmesinin kartın erformansında bir etkisi olur mu her çöktüğünde driveri yeniden indiriyıorum DDU ile Şili.

Çökmesinin kartın erformansında bir etkisi olur mu her çöktüğünde driveri yeniden indiriyıorum DDU ile Şili.

Olur hocam sürekli uğraşma söylediğim ayarlar ile temiz sisteme dahil et fazla karıştıdıkça tekrardan aynı sorunlara yol açarsın ama ben deneyerek çözmek istiyorum dersen sana kalmış ben çok aradım bulamadım.

Hocam aynı kart var bende de kart çok güç çektiğinden direk çöküyor. Çözüm Afterburner ile kısmak -50 değerde çökme sorununu aşabilirsin tabii donanımsal arıza yoksa bu işine yarayacaktır.

İşe yaramıyor maalesef.
Aradan bayağı bir zaman geçmiş ama aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sürekli driver kurmak zorunda kalıyorum, sorunu çözdünüz mü?

Hayır hiçbir türlü düzelmiyor.

Hocam Far Cry 6 için Afterburner'da saat hızını orijinal değeri olan 1469'a çekerek çökme sorununu çözdüm diyebilirim. 2 saattir sorunsuz oynuyorum. Diğer her şey sabit değiştirmedim. -50 olan Power ayarını dahi sıfırladım şimdilik çözdü sorunumu. 1469 yapma sebebim fabrika çıkışlı bu değerde oluyor ama markalar OC yapılı satıyor. Onu kısmak yani orijinal GPU değerine almayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı