RX 6600XT satıp RTX 3060 Ti almak mantıklı mı?

Ryzen 5 5600, 2K ve 4K'da RTX 3080'i bile besleyebilecek kadar güçlü bir işlemci B550M de uyum sağlar lakin minimum 650w lazım diye biliyorum 3070 için 750 daha da iyi olur tabi ki.

2. el alacaksanız büyük ihtimal miningli olacaktır çok uyguna bulunabiliyor ama miningli olmasına o kadar takılmayın bombaya dönüşmüyor kartlar gerekli testleri yapıp alabilirsiniz garantisi de varsa tam olur zaten yeni kartlar garantileri oluyor.

Sıfır olarak alınacak RTX 3060 Ti modelinin 10.000 TL bandındaki Zotac Twin Edge, Galax 1-Click, Inno3D Twin X2 seçeneklerinde 70-75 derece aralığında termal performans sergilenir ve gayet yeterlidir. Özellikle bu GPU için kronik bir sorun yaratan ürün ya da ürünler TR'de bulunmuyor. Yani kişisel zevkinize göre istediğinizi seçebilirsiniz.

Ryzen 5 5600, 2K ve 4K'da RTX 3080'i bile besleyebilecek kadar güçlü bir işlemci B550M de uyum sağlar lakin minimum 650W lazım diye biliyorum 3070 için 750 daha da iyi olur tabii ki.

2. el alacaksanız büyük ihtimal miningli olacaktır çok uyguna bulunabiliyor ama miningli olmasına o kadar takılmayın bombaya dönüşmüyor kartlar gerekli testleri yapıp alabilirsiniz garantisi de varsa tam olur zaten yeni kartlar garantileri oluyor.

Sıfır olarak alınacak RTX 3060 Ti modelinin 10.000 TL bandındaki Zotac Twin Edge, Galax 1-Click, INNO3D Twin X2 seçeneklerinde 70-75 derece aralığında termal performans sergilenir ve gayet yeterlidir. Özellikle bu GPU için kronik bir sorun yaratan ürün ya da ürünler TR'de bulunmuyor. Yani kişisel zevkinize göre istediğinizi seçebilirsiniz.

Öncelikle teşekkürler cevaplarınız için. Ne yalan söyleyeyim çok kararsız kaldım sıfır 3060 Ti alıp geçmek istiyorum hiç ugrasmayıp ama bir yarım sa 3070 al yaza 2K monitör alır akarsın diyor ne yapsam bilmiyorum.

Öncelikle teşekkürler cevaplarınız için. Ne yalan söyleyeyim çok kararsız kaldım sıfır 3060 Ti alıp geçmek istiyorum hiç ugrasmayıp ama bir yarım sa 3070 al yaza 2K monitör alır akarsın diyor ne yapsam bilmiyorum.
Ben RTX 3060 Ti'ın 1080p'de kullanılarak yüksek FPS ile uzun ömür sunması taraftarıyım. İkinci el piyasası ve alımı tamamen size kalır. Yanlış yönlendirmek istemem.

Ben RTX 3060 Ti'ın 1080p'de kullanılarak yüksek FPS ile uzun ömür sunması taraftarıyım. İkinci el piyasası ve alımı tamamen size kalır. Yanlış yönlendirmek istemem.
Hocam o zaman son olarak sorumu sorayım. Hangi marka almalıyım?

Inno3D RTX 3060 Ti Twin X2

Zotac RTX 3060 Ti Twin Edge​

Galax RTX 3060 Ti 1-Click OC LHR​

MSI RTX 3060 Ti VENTUS 2X

Birde bu var fakat bunu anca abimden falan verirse borç alarak alabilirim.

Elimde 4 aylık 6600XT var ve beni tatmin etmedi. Bu zaman kadar hep NVIDIA kullandım şimdi ise buna geçince ufak bir afalladım. Kartımı sattıktan sonra ortalama 10-11 arası bütçem olacak.
Sıfır olarak 3060 Ti mi almalıyım yoksa 2.el olarak 3060 Ti veya 3070 mi almak?

Bence gerek yok 3060 Ti'da güç farkı olarak çok az bir fark var. Şu an yapabileceğiniz en mantıklı hareket elinizdeki ekran kartını satıp yeni çıkacak RTX 4000 serisini beklemek olabilir ama Türkiye'de yaşadığınızı unutmadan Dolar'ın her an ne olacağı belli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı