RX 6700 (Kod 31) hatası

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Başlığa net bir şey yazamadım çünkü sorunu ben de bilmiyorum ama yaşadıklarımı ve bulduklarımı size anlatayım. İnşallah bir çözüm buluruz.
Bilgisayarımı yeni aldı henüz bir hafta bile olmadı. Üç defa ekran dondu ve kapandı. İkisi oyunda biri ise oyun vs. açık değilken masaüstünde gerçekleşti. Ekran donuyor ve kapat/aç yapmam gerekiyor. İlk ipucu 144Hz monitörüm şu an 60Hz'e döndü ve 144Hz'e alamıyorum. İkinci ipucuyu ise Aygıt Yöneticisi'nden denk geldim. Sorun yüksek ihtimal ekran kartıyla alakalı. Resimi aşağıya bırakıyorum. Şu anda ekran kartını sistem görmüyor. Sorun nedir, nasıl çözebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son olarak şu an bir şey daha yaşadım. AMD'nin sitesinden en güncel driverini indirdim. Yükledi ve düzeldi fakat 1 dakika sonra yine aynı olay yaşandı.

Açıkçası parçalara bir zarar vermesinden korkuyorum onun dışında hallolur elbet diye düşünüyorum. Sorun nedir tam olarak?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 157
Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım şuanlık yol temiz windows 10 kurmak. Bir deneyelim umarım iş yapar.

Temiz kurulum yaptım hem ethernet yani internete bağlıyken hemde bağlı değilken. İki türlü de sonuç vermedi. Sorun devam ediyor. Nasıl bir şeyler yapabiliriz? @Alfa Prime @Timsah Faruk @SmokinesTheProtectq
Ethernet hiç bir şekilde takılı olmadan hem sistemi kurup hemde AMD Driver kurduğunuzda hala aynı hatayı alıyorsanız donanımsal bir arıza olabilir. Servis ile iletişime geçin.

Bize gönderebilirsiniz dediler ekran kartını ama değiştirirler mi bu konuda bilgiye sahipmisiniz? Çünkü sorun donanımsal olabilir her ekran kartında olmuyor sonuçta. Nasıl bir yol izleyebiliriz?

Yada son olarak AMD'nin yeni güncellemesini mi beklemeliyiz?

Bize gönderebilirsiniz dediler ekran kartını ama değiştirirler mi bu konuda bilgiye sahipmisiniz? Çünkü sorun donanımsal olabilir her ekran kartında olmuyor sonuçta. Nasıl bir yol izleyebiliriz?

Yada son olarak AMD'nin yeni güncellemesini mi beklemeliyiz?
Siz gönderin, değişim gerektiren bir durum varsa değiştirsinler. Güncellemeyle çözülecek bir soruna benzemiyor.

Sanırım şu anlık yol temiz Windows 10 kurmak. Bir deneyelim umarım iş yapar.

Temiz kurulum yaptım hem Ethernet yani internete bağlıyken hem de bağlı değilken. İki türlü de sonuç vermedi. Sorun devam ediyor. Nasıl bir şeyler yapabiliriz? @Alfa Prime @Timsah Faruk @SmokinesTheProtectq

Ekran kartını ana kartdan ayırınız ve PCI-e yuvasını kontrol ediniz.
Ekran kartının pinlerini silgi ile temizleyiniz.
İmkanınız var ise farklı bir sistemde ekran kartını test ediniz.

Araştırmalar ve edindiğim bilgileri donanımsal değil de yazılımsal problem olduğu. Ekran kartını çıkartıp tekrar taktım. Değişen bir şey yok maalesef. Pckolik'e göndersem ne yapabilirler emin değilim çünkü donanımsal değil. Değiştirirler mi ürünü pek sanmıyorum şuan kaldım öyle. Yarına kadar deneyeceğim yapabildiklerimi olmazsa son çare göndeririz.

Araştırmalar ve edindiğim bilgileri donanımsal değil de yazılımsal problem olduğu. Ekran kartını çıkartıp tekrar taktım. Değişen bir şey yok maalesef. Pckolik'e göndersem ne yapabilirler emin değilim çünkü donanımsal değil. Değiştirirler mi ürünü pek sanmıyorum şuan kaldım öyle. Yarına kadar deneyeceğim yapabildiklerimi olmazsa son çare göndeririz.
Hangi sürümü yüklemeye çalışıyorsunuz?

Ben 22.10.1 yüklüyorum. Bildiğim kadarıyla en üstteki en güncel hali. Belki sorun ondadır diye bir alttakini denedim yine aynı. Neden 22.5.2 sürümünden bahsettiniz? O sürüm çünkü Haziran ayının sürümü. @yapiz

Ben 22.10.1 yüklüyorum. Bildiğim kadarıyla en üstteki en güncel hali. Belki sorun ondadır diye bir alttakini denedim yine aynı. Neden 22.5.2 sürümünden bahsettiniz? O sürüm çünkü Haziran ayının sürümü. @yapiz

Hocam WHQL sürümler Microsoft onaylı oluyor sorun çıkma ihtimali daha düşük.

Geri
Yukarı