RX 6700 (Kod 31) hatası

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Başlığa net bir şey yazamadım çünkü sorunu ben de bilmiyorum ama yaşadıklarımı ve bulduklarımı size anlatayım. İnşallah bir çözüm buluruz.
Bilgisayarımı yeni aldı henüz bir hafta bile olmadı. Üç defa ekran dondu ve kapandı. İkisi oyunda biri ise oyun vs. açık değilken masaüstünde gerçekleşti. Ekran donuyor ve kapat/aç yapmam gerekiyor. İlk ipucu 144Hz monitörüm şu an 60Hz'e döndü ve 144Hz'e alamıyorum. İkinci ipucuyu ise Aygıt Yöneticisi'nden denk geldim. Sorun yüksek ihtimal ekran kartıyla alakalı. Resimi aşağıya bırakıyorum. Şu anda ekran kartını sistem görmüyor. Sorun nedir, nasıl çözebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son olarak şu an bir şey daha yaşadım. AMD'nin sitesinden en güncel driverini indirdim. Yükledi ve düzeldi fakat 1 dakika sonra yine aynı olay yaşandı.

Açıkçası parçalara bir zarar vermesinden korkuyorum onun dışında hallolur elbet diye düşünüyorum. Sorun nedir tam olarak?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleyen: Moderatör:
Pekala şuanda şöyle yapıyorum doğru mudur. Ethernet kablosunu çıkartarak sıfır bir windows kurulumu yapıyorum yani internetsiz. Daha sonra bu sürücüyü indirip flash belleğe atıp çalıştırıyorum. Daha sonra interneti bağlayıp windows update ve diğer gerekenleri indiriyorum.
Yoksa direkt olarak bu sürücüyü indirip mi deneyeyim?

Pekala şu anda şöyle yapıyorum doğru mudur? Ethernet kablosunu çıkartarak sıfır bir Windows kurulumu yapıyorum yani internetsiz. Daha sonra bu sürücüyü indirip flash belleğe atıp çalıştırıyorum. Daha sonra interneti bağlayıp Windows Update ve diğer gerekenleri indiriyorum.
Yoksa direkt olarak bu sürücüyü indirip mi deneyeyim?

Önce kurulum yapmadan deneyin olmazsa temiz kurulum ile dediğiniz gibi yapın.

Dediğiniz gibi bunu yüklemedim. Burada bekliyor doğru değil mi? Eğer bu gece çözemezsem yarın vericem kargoya pckolik teknik desteğe.

Son olarak birkaç şeyden daha bahsedeyim. RX 6700 kurulu iken ekranda sarı, beyaz, kırmızı, yeşil vs. nokta veya çizgiler çıkıyor. On onbeş saniye sonra da gidiyor zaten monitör. Kasada ise sabit yanan mavi ışık ve onun yanında yanıp sönen kırmızı ışık var. Power ve yeniden başlatma düğmesinin yanında.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-24 211523.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-24 211523.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 23
Dediğiniz gibi bunu yüklemedim. Burada bekliyor doğru değil mi? Eğer bu gece çözemezsem yarın vericem kargoya pckolik teknik desteğe.

Son olarak birkaç şeyden daha bahsedeyim. RX 6700 kurulu iken ekranda sarı, beyaz, kırmızı, yeşil vs. nokta veya çizgiler çıkıyor. On onbeş saniye sonra da gidiyor zaten monitör. Kasada ise sabit yanan mavi ışık ve onun yanında yanıp sönen kırmızı ışık var. Power ve yeniden başlatma düğmesinin yanında.
Donanımsal gibi duruyor.

Yarın göndereceğim yüksek ihtimal sadece ekran kartını mı göndereyim yoksa tüm kasayı mı?
Dostum bir de benim söylediklerimi uygular mısın. Bu sorunu AMD ekran kartı kullanırken ben de yaşıyordum Windows 11'de. İlk söylediğim yöntem her zaman işe yaramıyordu, ama dene istersen. Eğer driver kurulu ise şu an ve aygıt yöneticisinde ekran kartını göremiyorsan, ya da ünlem işareti varsa şunu dene. Aygıt yöneticisinde ekran kartına sağ tıkla; sürücüyü güncelle > Bilgisayarımda ki sürücülere göz at > Bilgisayarımda ki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver...Burada sanırsam ekran kartına ait 2 tane olması gerek. Bunları tek tek aynı şekilde deneyip "sonraki" deyip yüklenmesini sağla. Bu yöntem olmazsa şunu yap. DDU değilde AMD silme aracı ile driver sil; https://drivers.amd.com/drivers/amdcleanuputility.exe

Bu işlemi yapmadan önce Windows hizmetlerden "Windows update" durdur ve "Başlangıç durumu" kısmını "Devre dışı" yap. Böylece update çalışmayacak. Daha sonra AMD silme işlemi bittikten sonra ekran kartı driver kurmayı dene, umarım düzelir.
Adsız.jpg

Geri
Yukarı