RX 6700 XT sistemde düşük FPS ve anlık takılmalar

RAM
2x8 GB Apacer 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
A-data XPG SX8200 Pro
Ekran kartı
XFX Speedster QICK 319 AMD Radeon RX 6700 XT
Anakart
MSI B550M PRO
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Daha öncede bu konuyla ilgili konu açmıştım herhangi bir çözüm üreten olmadı. Bilgisayar servise gitti geldi ve sorunsuz dendiği hâlde hâla sorun olduğu gibi devam ediyor. Yalnız serviste sanırım yük altında test edilirken coil whine sorunu önemli ölçüde geçmiş.

Hemen konuya geçersek; PUBG oynarken anlık FPS düşüşleri oluyor ve FPS ultra 1080p ayarlarda 120 civarı. Birazdan Arkam Knight oyununda da test edeceğim. Sırayla bir kaç oyun indirip yine duruma bakacağım. Oyun sırasında GPU kullanımında, hızında, çektiği güçte anlık düşmeler oluyor. GPU kullanımı %94-%95'ten %85-%75 lere anlık düştüğünü görebiliyorum. Ayrıca GPU Kullanımı asla %99 olmuyor. PUBG'de iken ekran kartı sıcaklığı normal, işlemci ise 80 derecede çalışıyor fakat buna normal diyen çok kişi var o yüzden bunu da geçiyorum. Benimle aynı işlemciyi kullanan bir arkadaş işlemcisinin sürekli 4.0 GHz ve üstü çalıştığını söylüyor. Benimkisi 3.5 dolaylarında oyun sırasında. PBO ve XMP ayarları açık. Yazılımsal olarak format dışında deneyebileceğim bir şey kalmadı. O yüzden driverdı biostu bunları boşverin. Şu anda AMD'nin kararlı sürümü kurulu.

Kasam: Corsair Carbide Spec-Delta 650W PSU. İlginç şekilde kasanın vidalarını çevirirken kulaklığa parazit geliyor. Bu elektrik kaçağı mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Forumda bu konularda bilgili kişiler varsa etiketleyebilirseniz sevinirim.

Yalnız değilmişim be.- RX 6700 XT -Ryzen 5 5600 -8+8 3200 MHz RAM- ASUS B450M Dragon sistemde asassins Creed Origin - Hogwarts Legacy - RDR2 - God of War-PUBG- oyunlarında kalabalık yerlerde GPU kullanımı düşüyor ve drop başlıyor. Birçok yöntem denedim. DDU ile sürücü sildim yükledim OC yaptım olmadı volt düşürdüm olmadı ayarları kurcaladım olmadı. Var mı kesi çözüm?

Öncelikle merhaba yaklaşık 1 senedir hem konuyu açan arkadaşın hem de alıntıladığım arkadaşın yaşadığı sorunu bende yaşıyorum yaklaşık 1 senedir denemediğim yol kalmadı en sonunda ekran kartını garantiye gönderdim ve 1 ay sonra garantiden ekran kartı bana teslim edildi ekran kartının gpusunda sorun olduğunu ve değiştirildiğini söylediler. Ben 1 sene boyunca boşuna uğraştım keske ilk gün garantiye gönderseydim konuya bende yazmıştım çözüm için çözümü bulunca buradaki arkadaşları da bilgilendirmek istedim servisten geldikten sorun görünmüyor bilginiz olsun.

Öncelikle merhaba yaklaşık 1 senedir hem konuyu açan arkadaşın hem de alıntıladığım arkadaşın yaşadığı sorunu bende yaşıyorum yaklaşık 1 senedir denemediğim yol kalmadı en sonunda ekran kartını garantiye gönderdim ve 1 ay sonra garantiden ekran kartı bana teslim edildi ekran kartının gpusunda sorun olduğunu ve değiştirildiğini söylediler. Ben 1 sene boyunca boşuna uğraştım keske ilk gün garantiye gönderseydim konuya bende yazmıştım çözüm için çözümü bulunca buradaki arkadaşları da bilgilendirmek istedim servisten geldikten sorun görünmüyor bilginiz olsun.
hocam bunu nereye garantiye gönderecem onu dahi bilmiyorum ben . Sistemi gaminggen tr den aldım.ekram kartım asus dual rx 6700 xt

Hangi sürücüyü kullanıyorsun.
23,7,2 son sürüm

Yalnız değilmişim be.- RX 6700 XT -Ryzen 5 5600 -8+8 3200 MHz RAM- ASUS B450M Dragon sistemde asassins Creed Origin - Hogwarts Legacy - RDR2 - God of War-PUBG- oyunlarında kalabalık yerlerde GPU kullanımı düşüyor ve drop başlıyor. Birçok yöntem denedim. DDU ile sürücü sildim yükledim OC yaptım olmadı volt düşürdüm olmadı ayarları kurcaladım olmadı. Var mı kesi çözüm?

Aynı sorun bende de oluyor galiba SSD ile kaynaklı map yüklerken oluyor normalde sorun yok.

Evet son durum şu şekilde ekran kartını garantiye yolladım (Asus dual rx 6700xt ) değişim yapıyorlar .Yeni kart gelince bilgilendirme yapacağım sizleri .

Yeni kart geldi sorun devam ediyor maalesef.Artık böyle kullanıcam.Tek iyi yanı Coil Whine sesi vardı artık yok :D

Son düzenleme:
RX 6700XT var Ryzen 5 5600 bende de aynı sorun var 23.8.2 WHQL sürümü kullanıyorum driverın Metro Exodus'ta ve RDR2 de olmuyordu bu drop Days Gone PC Building Valorant CS 2 de oluyor başka oyun da denemedim zaten yardım edin ne yapmam gerek bunun net bir çözümü yok mu ya?

RX 6700XT var Ryzen 5 5600 bende de aynı sorun var 23.8.2 WHQL sürümü kullanıyorum driverın Metro Exodus'ta ve RDR2 de olmuyordu bu drop Days Gone PC Building Valorant CS 2 de oluyor başka oyun da denemedim zaten yardım edin ne yapmam gerek bunun net bir çözümü yok mu ya?

Frekans TV 5 sistemini aldım gaming.gen.tr'den temiz kurulum yaptım formatımı attım biosu güncelledim driver sil yükle yaptım denemediğim yol kalmadı ya

Frekans TV 5 sistemini aldım gaming.gen.tr'den temiz kurulum yaptım formatımı attım biosu güncelledim driver sil yükle yaptım denemediğim yol kalmadı ya
Amd drıver bölümünden proyu indirip yükleyin hocam ben şu an stabil kullanıyorum ekran kartımı size tavsiyem işlemcinizin performansını yükseltin valoratta bendede sorun vardı işlemci ayarını ryzen master üzerinden yükselttim sorunum düzelmişti

Amd drıver bölümünden proyu indirip yükleyin hocam ben şu an stabil kullanıyorum ekran kartımı size tavsiyem işlemcinizin performansını yükseltin valoratta bendede sorun vardı işlemci ayarını ryzen master üzerinden yükselttim sorunum düzelmişti
Nasıl yapabilirim tam olarak açıklayabilir misiniz?

ryzen master üzerinden ve amd pronun linkini atabilir misiniz ve ryzen masterdan nasıl yapabilirim?

Gerçekten yardıma ihtiyacım var düzelmiyor hiçbir şekilde götüreceğim eğer bu son dediğiniz şeylerde de düzelmezse.

ryzen master üzerinden ve amd pronun linkini atabilir misiniz ve ryzen masterdan nasıl yapabilirim?

Gerçekten yardıma ihtiyacım var düzelmiyor hiçbir şekilde götüreceğim eğer bu son dediğiniz şeylerde de düzelmezse.
Amd ryzen master indirceksin oradan auto overclock var onu seçin yine amd sitesinden drıver indirirken orda pro seçeneği var onu seçin onu indirp kurun yapamazsanız eğer tekrar yazın zor değil ama yinede yapmazsanız yazın yardımcı olmaya çalışayım

Yeni konular

Geri
Yukarı