RX Serisi Kartlardaki Wattman Hatası Markadan Markaya Değişir Mi?

h0ze

Hectopat
RX 570 - 580 arasında ikilemde kalmıştım ancak bir çok yerde WattMann hatası gördüm, bunu genelde RX serisi kartlarda veriyormuş. Bu yüzden Nvidia kartlarına bakmaya başladım. 1660 Ti düşünüyorum. Sorum RX kartlarında çözümü var mı? Asus - Sapphire gibi markalarda, markadan markaya değişiyor mu? Ve bunun gibi, buna benzer sorunlar Nvidia tarafında var mı?

Çözümü yok. MSI kullanıyorum, downclock yapana kadar bende de oluyordu. Sorun yazılımsal. Böyle sorun istemiyorsanız 1660 Ti doğru bir tercih olmuş sizin için.

peki işlemci olarak i5 9400f kötü deniliyor? Yani i5 8400 kopyası vs. tarzı yorumlar yapılmış. İşlemci olarak ryzen 2500x - 2600'a göre yeterli gelir mi? Aralarında pek fark olur mu?

Sadece oyun oynayacaksanız 9400F, beni biraz daha götürsün ileride oyunlar çoklu çekirdeği daha fazla kullanır sıkıntı yaşamak istemiyorum + müzik, edit tarzı işlerinizde daha rahat olmasını istiyorsanız 2600.

Sadece oyun oynayacaksanız 9400F, beni biraz daha götürsün ileride oyunlar çoklu çekirdeği daha fazla kullanır sıkıntı yaşamak istemiyorum + müzik, edit tarzı işlerinizde daha rahat olmasını istiyorsanız 2600.
Genel olarak oyun değilde, oyunlardaki bazı killeri çekip. 3-7 dakikalık video olarak kesiyorum bu tür işlemleri 9400f ile de yapsam bir sıkıntı çıkmaz herhalde?

Genel olarak oyun değilde, oyunlardaki bazı killeri çekip. 3-7 dakikalık video olarak kesiyorum bu tür işlemleri 9400f ile de yapsam bir sıkıntı çıkmaz herhalde?
Çıkmaz fakat işinizi kolaylaştırması ve rahatlatması açısından çoklu çekirdek sizin faydanıza olacağından dolayı Ryzen 5 2600 öneriyorum.

Elimde RX470 MSI ARMOR 8GB modeli var en son 19.4.1 güncellemesi gelmeden önce kendi kendine sapıtıyordu sistem falan hata veriyordu sürümü 19.4.1'e güncelledim artık ne çöküyor nede bilgisayar kapanıyor.

Elimde RX470 MSI ARMOR 8GB modeli var en son 19.4.1 güncellemesi gelmeden önce kendi kendine sapıtıyordu sistem falan hata veriyordu sürümü 19.4.1'e güncelledim artık ne çöküyor nede bilgisayar kapanıyor.
İlk aldığımda 19.1.1 kullanıyordum, 19.4.1'e güncelledim ve sorun hala devam ediyordu. Çözebildiğim tek yol ise, downclock iyi ki hala çalışıyor. Ne mutlu size, umarım tüm RX serisi için çözülür bu problem. Yoksa F/P ürün yapmanın anlamı kalmayacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı