Çözüldü RX480'in HDMI'dan Görüntü Vermemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tellioğlu

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sayın Technopat sakinleri.

Arkadaşım için bir bilgisayar topladık ve sistem bugün geldi. Şöyle bir problemimiz var, DVI portundan görüntü veriyor fakat HDMI portundan görüntü alamıyoruz. 2 farklı kablo ile denendi, kablolar laptop-TV arasında denendi çalışıyor. Laptop-monitör arası denendi çalışıyor. HDMI sinyal yok deyip monitörü uykuya alıyor. Sürücüler güncel 17.1.1 sürümü.

1485367144938.jpg

Ekran kartının girişinde sorun olabilir. Emin olmak için başka bir monitör ile tekrar deneyin. Eğer başka bir monitördede görüntü alamıyorsanız ekran kartına servis yolu gözükebilir.

Yakın tarihte aldıysanız ekran kartını iade etmenizi öneririm. Bende RX 480 kullandım. Pek memnun kalmadım. Belki sizde durum farklı olabilir fakat ben yinede iade etmenizi öneririm.

Kartın HDMI girişinde sıkıntı olabilir. Değişim imkanınız varsa kartı iade edip yenisini alın. Ya da denediğiniz giriş yerine diğerini deneyin 2 girişte de sıkıntı varsa dediğim işlemi yapmanızı öneririm.

Yakın tarihte aldıysanız ekran kartını iade etmenizi öneririm. Bende RX 480 kullandım. Pek memnun kalmadım. Belki sizde durum farklı olabilir fakat ben yinede iade etmenizi öneririm.
Sizin memnun kalmamanızın sebebi nedir ?

Aslında Nvidia'cı olduğumu anladım AMD kullanarak. Hani bunu fanboy olarak algılamayın. Nvidia'nın yazılımı beni rahat hissettiren şeydi. AMD Kullanırken GTX 660'dan geldiğimi hiç hissettirmedi. Yine aynı orta seviye kart kullanıyormuşum hissiyatı geldi. Bu benim işlemcimden de kaynaklı fakat GPU kullanımı sürekli dalgalanıyordu. Kısaca benim GPU arızalıydı, yazılımından da hiç memnun kalmadım. Ondan dolayı iade etmek istedim.

Aslında Nvidia'cı olduğumu anladım AMD kullanarak. Hani bunu fanboy olarak algılamayın. Nvidia'nın yazılımı beni rahat hissettiren şeydi. AMD Kullanırken GTX 660'dan geldiğimi hiç hissettirmedi. Yine aynı orta seviye kart kullanıyormuşum hissiyatı geldi. Bu benim işlemcimden de kaynaklı fakat GPU kullanımı sürekli dalgalanıyordu. Kısaca benim GPU arızalıydı, yazılımından da hiç memnun kalmadım. Ondan dolayı iade etmek istedim.
Şu anda son çıkan güncellemelere bakarsak AMD yazılım konusunda bile Nvidia'dan daha iyi. Evet işlemciniz darboğaz yaşatması muhtemel. Şu anda İ3 6100 ile RX 480 önermezken bile İ3 4130 ile kullanmanız performans sorunları yaşamanızı güçlendiriyor zaten.

AMD'nin pek yazılım konusunda Nvidia'yı geçtiğini pek düşünmüyorum. Yaşadığım darboğaz pek umrumda değildi. Zaten sistemi değiştirecektim. AMD Ryzen'leri görmeden bir şey almak istememiştim.

AMD'nin pek yazılım konusunda Nvidia'yı geçtiğini pek düşünmüyorum. Yaşadığım darboğaz pek umrumda değildi. Zaten sistemi değiştirecektim. AMD Ryzen'leri görmeden bir şey almak istememiştim.
Son çıkan Crimson sürücüsü oldukça iyi ve kullanışlı. Ben GTX 950 kullanıyorum ve çıkan yeni sürücülerin bazılarında performans sıkıntıları yaşadım. Sorunları araştırırken genel olarak o sürümlerde de sıkıntı olduğunu fark ettim. Nvidia yazılım konusunda eskisi kadar iyi değil.

Bana göre yanlış anlamayın ama, AMD'yi apaçık kötülüyorsunuz. AMD f/p ürünü
parası olan NVİDİA alır. Ama sizde AMD markasını kötülemeyin.

Hocam bana sarmayın. Ben memnun kalmadım Allah Allah :D AMD Benim açımdan yazılımı hala geliştirilmesi gerekiyor. Parası olan Nvidia'yı alır değil. İsteyen istediği markayı alır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı