Çözüldü RX480'in HDMI'dan Görüntü Vermemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
At koşmuyor çünkü sistemimden dolayı. Gördüğün gibi I3'e RX 480 takmak mantıksız ötesi bir hareket. Belki idare edebilirim diye düşündüm fakat durum hiçte öyle değildi. Artı olarak zaten hiç yazılımına ısınamadım. Nvidia'da ki rahatlığı bana vermedi. Siz ne kadar övseniz de gerçekte de geçsede yine Nvidia benim için en iyisi olacak. Yani boşuna övmeyin. İsteyen istediğini de kullanır. Servise gönderdim kartı. İadesini de talep ettim. Alacağım paranın üstüne biraz da ben katıp iyi bir sistem dizeceğim. I5 GTX 1050 Ti gibi. Burada mantıksız bir hareket değil. Yapılabilecek en iyi hareketi görürsünüz. Aldığım performans zaten çöp'tü. Böyle dengeli bir sistem ile ben baya memnun olurum. Zaten kilit nokta denge.

Araştırmadan alırsanız böyle olur. Özellikle MP oyunlarda i3 yetersiz kalıyor. Eğer sistem için aceleniz yoksa elinizdeki kart ile idare edin Zen mimarili işlemcileri bekleyin. Yalnız i3 darboğaz yapsa bile öyle aşırı oynanmayacak şekilde FPS düşüşü olmaz diye tahmin ediyorum başka bir probleminiz olmasın?

480 8GB bende olsaydı her gün baş ucumda taşırdım. :D 1050 Ti alıp 960 performansı alacaksın şimdi. Bilmiyorum siz bilirsiniz artık. Önceden 960 kullanıyordum sonra AMD'ye geçince yazılım konusunda ferahlık geldi. Her şey çok hızlı açılıyor. Kişiden kişiye değişir tabi. :D

Araştırmadan alırsanız diye bir şey yok. Nereden biliyorsunuz araştırmadığımı? Ben başta da söyledim. İşlemci almayı planlıyordum. Ekran kartım arızalandı, ekran kartı aldım. İşlemci almayı askıya aldım bir süre. Siz herhalde okumuyorsunuz ne yazdığımı? Bakın I3'e takmak mantıksız biliyorum. Kendi rızam ile aldım. İdarelik taktım. İşlemci alacaktım. Aşırı oynanmayacak olsa neden iade edeyim ki?

@Janissary Yalnız ben GTX 660'dan geldim. Aldığım performanstan memnundum. RX 480'e geçtiğimde hiçbir şey fark etmedi. GTX 1050 Ti baya baya yeterli bana.

Araştırmadan alırsanız diye bir şey yok. Nereden biliyorsunuz araştırmadığımı? Ben başta da söyledim. İşlemci almayı planlıyordum. Ekran kartım arızalandı, ekran kartı aldım. İşlemci almayı askıya aldım bir süre. Siz herhalde okumuyorsunuz ne yazdığımı? Bakın I3'e takmak mantıksız biliyorum. Kendi rızam ile aldım. İdarelik taktım. İşlemci alacaktım. Aşırı oynanmayacak olsa neden iade edeyim ki?

@Janissary Yalnız ben GTX 660'dan geldim. Aldığım performanstan memnundum. RX 480'e geçtiğimde hiçbir şey fark etmedi. GTX 1050 Ti baya baya yeterli bana.
İşte ayarları sonuna kadar dayayacaksın o zaman. Her oyunda 60 FPS üzeri alamazsın o işlemciyle zaten. herhalde 144FPS ile GTA 5 oynama hayalin yoktur umarım. :D

Çok geç artık kartı servise gönderdim. İadesini de talep ettim. Ayarları açmıştım. Resolution scaling ayarını da arttırmıştım. 60 FPS'i geçkin bir FPS değerleri alıyordum ama bu sefer stuttering oluşuyordu. Sinirimin bozulacağına sabit düzgün FPS değerinde oynarım daha iyi.

Baştan beri okudum işlemci almayı planlıyorum gibi bir cümle kurmamışsınız? Eğer aşırı oynanmayacak bir durum varsa sistemde sorun olabilir i3 o kadar kötü bir işlemci değil. Direk işlemci darboğaz yapıyor ekran kartını beslemiyor diye sistemi değiştirmeniz gerekmiyor belirli bir kaç şeyi yaparsınız baktınız devam ediyor o zaman değiştirirsiniz.

Arkadaşlar konuyu baya karıştırdık. Aşırı oynanmayacak bir durum var evet. GPU Kullanımı çoğunlukla dalgalanıyor. Sıfıra düştüğünü çoğunlukla gördüm. GPU'su arızalıydı. Ve ben AMD'ye tekrar bir şans vermek istemiyorum. Alacağım performans ne olursa olsun dengeli bir sistem dizmek istiyorum. Bu benim seçimim arkadaşlar. Bana yol göstermeyin tekrar tekrar söylüyorum. Yazılımını da sevmedim AMD'nin ne kadar iyileştirdiğini düşünseniz de. Ben hiç sevmedim. Nvidia kullanıcısıymışım ben.

Bak o 0'a düşmesi darboğaz anlamına geliyor veya FPS'yi sabitlemişsindir. Kart bozuk değil. AMD kartlarda nedense öyle gösteriyor o yazılım. Vsync açınca bende de oluyor o, kısacası herkeste oluyor o.

Hangi kartı kullanacağınıza biz karar veremeyiz fakat inatla kendi bildiğinizi okuyorsunuz. Yoksa GTX 1050 Ti kullanırsın RX 480 kullanırsun bu beni ilgilendirmez, sadece yardım etmeye çalışıyoruz. Biz ne kadar yol göstermeye çalışsakta sen yine kendi bildiğini okuyacaksın yani biz boşuna yazıyoruz. Gidip istediğini alabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı