RX5600 XT ve RX5700 XT kullananlar memnun mu?

cleancoder

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Özellikle RX5600 XT ve 5700XT kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Son güncellemelerle Driver sorunlarının çözüldüğü ve birçok kişinin memnun olduğunu duyuyorum. Mesela bir ara FreeSync falan kapatmak gerekiyordu, halen aynı durum var mı? FreeSync kullanıyor musunuz? Genel olarak kullanım tecrübelerinizden bahsederseniz ve kullandığınız modeli de belirtirseniz seviniriz.

Merhaba arkadaşlar. Özellikle RX5600 XT ve 5700XT kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Son güncellemelerle Driver sorunlarının çözüldüğü ve birçok kişinin memnun olduğunu duyuyorum. Mesela bir ara FreeSync falan kapatmak gerekiyordu, halen aynı durum var mı? FreeSync kullanıyor musunuz? Genel olarak kullanım tecrübelerinizden bahsederseniz ve kullandığınız modeli de belirtirseniz seviniriz.

[/QUOTE= Daha 3 ay önce aldım 5700XT Pulse , kartı ilk kullandığımda bana hiç sıkıntı çıkarmadı bir iki kere oyundan attı yaklaşık aldığımdan beri 3 4 güncelleme geldi artık hiçbir sıkıntı yok çok stabil çalışıyor Pulse modeli yükte 74 dereceyi geçmiyor. Ben undervolt yaparak bunu 64'e düşürdüm. Almanı tavsiye ederim kesinlikle.
Daha 3 ay önce aldım 5700XT Pulse , kartı ilk kullandığımda bana hiç sıkıntı çıkarmadı bir iki kere oyundan attı yaklaşık aldığımdan beri 3 4 güncelleme geldi artık hiçbir sıkıntı yok çok stabil çalışıyor Pulse modeli yükte 74 dereceyi geçmiyor. Ben undervolt yaparak bunu 64'e düşürdüm. Almanı tavsiye ederim kesinlikle.

5600XT Pulseden ben de memnunum herhangi bi driver hatasi kalmadi sanirim şu an ve gayet serin çalışıyo oyunlarda 60 65 dereceleri geçmiyorum

Ben 5700 XT kullanıyorum çok büyük bir sorunla karşılaşmadım açıkçası bazen oyundan hata veriyor 3-4 günde bir defa ama bunu ekran kartımı yapıyor başka bir şey mi onu çözemedim.

5600XT Pulseden ben de memnunum herhangi bi driver hatasi kalmadi sanirim şu an ve gayet serin çalışıyo oyunlarda 60 65 dereceleri geçmiyorum

Sapphire sanırım kart. BIOS güncellemesi yapabildiniz mi hocam? Şuan 12gbps mi 14gbps mi kullanıyorsunuz kartı? Bir de Freesync açık mı kullanıyorsunuz? Merak ettiğim bir ürün kesinlikle.

Sapphire sanırım kart. BIOS güncellemesi yapabildiniz mi hocam? Şuan 12gbps mi 14gbps mi kullanıyorsunuz kartı? Bir de Freesync açık mı kullanıyorsunuz? Merak ettiğim bir ürün kesinlikle.
O kadar bilgim yok ama Freesync açık kullanırken hiçbir sıkıntı yaratmıyor birden 30fps düşüp yükselmesi gibi vs... sorunları yok. Kısaca Freesync çok iyi çalışıyor

Sapphire pulse evet bilmiyorum kaç gbps kullanıyorum fakat vatandan hazır almıştım son bios güncellemelerini yaptıklarını söylediler anakartı kontrol etmiştim yapılmıştı. Freesync kapalı kullanıyorum input lag sebebinden ötürü daha çok competetive oynadığım için. Fakat sıcaklığı gerçekten çok iyi çok tatmin edici.

5700XT Kullanan arkadaşlar bu undervolt ayarını yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum bu ayarlarda ortalama 1fps bir kayıpla yükte 62 dereceyi geçmiyor ve fanlar daha sessiz çalışıyor referans kart kullananlara daha da çok öneriyorum.

Dosya Ekleri

• 2020.06.01-14.33.png
    2020.06.01-14.33.png
    117,9 KB · Görüntüleme: 55
O kadar bilgim yok ama Freesync açık kullanırken hiçbir sıkıntı yaratmıyor birden 30fps düşüp yükselmesi gibi vs... sorunları yok. Kısaca Freesync çok iyi çalışıyor

Herhangi bir sürücü sorunu yaşamamanız ve Freesync'le ilgili sorun olmaması benim için çok önemli bilgiler. Kullanan başka arkadaşlar varsa ve onlar da fikirlerini ve tavsiyelerini yazarsa seviniriz ;)

Geri
Yukarı