RX580 GPU kullanımı çok değişken

MutantKral

Hectopat
Daha fazla  
GPU kullanımı sabit %100 olması gerekirken durum bu.
Performansdan hiç memnun değilim.
İşlemci i5 6600 işlemci kaldırabilecek bir işlemci.
Kart 1 yıl mining yapıldı.
Sıcaklık değerleri düzgün 65-75C
Şimdiden teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (418).png

Hocam FiveM işlemciyi sömürüyor o yüzden çok normal. Eğer işlemciniz iyiyse böyle sıkıntılar olmuyor ama ekran kartını ucu ucuna besleyen bir işlemci ise gayet normal.

Anormallik var mı hocam işlemci kullanımında?
İşlemci kullanımı %40-50 işlemci için bu kart hiç bir şey, daha düşük işlemcisi olan arkadaşımla aynı kartı kullanıyoruz. Onda GPU %100 ken bende grafik bu şekilde.
İşlemci kullanımı %40-50 işlemci bu GPU yu çok kolaylıkla kaldırabilir.

Son düzenleme:
İşlemci kullanımı %40-50 işlemci için bu kart hiçbir şey, daha düşük işlemcisi olan arkadaşımla aynı kartı kullanıyoruz. Onda GPU %100ken bende grafik bu şekilde.
İşlemci kullanımı %40-50 işlemci bu GPU'yu çok kolaylıkla kaldırabilir.

Hocam bilemiyorum Kaspersky ile taratın belki virüs vardır ve işlemciyi zora sokuyordur. Format atmayı deneyebilirsiniz ama kesinlikle çözülecek diye bir şey diyemem. Ekran kartı driver sürümü nedir?

Hocam bilemiyorum Kaspersky ile taratın belki virüs vardır ve işlemciyi zora sokuyordur. Format atmayı deneyebilirsiniz ama kesinlikle çözülecek diye bir şey diyemem. Ekran kartı driver sürümü nedir?
Dostum söylediklerin problemin ne olduğuna dair bilgin olmadığını gösteriyor. Tüm kontrolleri yaptım. Her probleme format at, driver güncelle diyerek yaklaşamayız.

Dostum söylediklerin problemin ne olduğuna dair bilgin olmadığını gösteriyor. Tüm kontrolleri yaptım. Her probleme format at, driver güncelle diyerek yaklaşamayız.

Hocam aklıma başka çözüm gelmiyor kusura bakmayın. Driver sürümünü sorma sebebim deneysel sürüm kullanıyorsanız belki sorun ondan kaynaklanıyor diyedir.

Geri
Yukarı