Ryzen 1700 sistem almakla hata mı yaptım?

Ben değil arkadaşım kullanıyor R9 380X ekran kartı ile şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadı içindeki güç kaynağını iyi bir şekilde araştır ve mümkünse kasayı git yakından gör o zaman konuşuruz.

Kasan ve güç kaynağın everestin en iyisi. İkisinide değiştirme boşa masrafa girme aynı kasayı 1 yıl önce arkadaşım aldı yukarıda yapılan yorumların aynını bende ona söylemiştim merak edip araştırdım kasa ve güç kaynağı cidden iyi kasayı yakından görmeyenler için söylüyorum içi gayet geniş malzeme kalitesi güzel everest diye direk yerin dibine sokmayın kardeşim sende o güç kaynağını uzun yıllar kullan.

Arkadaşa katılıyorum. Mesela bende artes diye adı sanı duyulmamış bir PSU var. 5 yıl oldu alalı hala daha kullanırım. Ama verimlilik konusuna gelirseniz ömrü bitmiş tabi. Bende en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Demem o ki bir marka yeri geliyor intel AMD bile böyle hatalı ürünler çıkarıyor. Bu her zaman kötü ürün üreteceği anlamına gelmez.

İlk yazdığım yorumu tekrar iyice gözlerini açarak oku orada bende everestin vasat bir marka olduğunu diğer arkadaşlarında dediği gibi arkadaşıma hata yaptığını söyledim ama içindeki güç kaynağı hepimizin bildiği gibi değil. Konu arkadaşın aldığı kasa ben bütün yorumlarımı bu kasa ve içindeki güç kaynağı için yaptım.

Öncelikle yeni sisteminiz hayırlı olsun gayet güzel ve güncel bir sistem render ve oyun canavarı lakin Ryzen sistem henüz erken gibime geliyor. Alan arkadaşlarımızın bir hatası yok, en azından AMD Zen APU işlemciler ve AM4+ Socket gelene kadar beklenmeli. Güç kaynağı ve kasa hakkında ufak bir şüpheniz olmasın. Everest 4900B 300 Watt Peak 350 Watt'lık PSU'sunu kullanıyorum. Yaklaşık 6-7 yıldır hiçbir sorunu yok. Üstüne çift HDD DVD-Writer ve de 120W TDP değerine sahip Xeon X5460 da cabası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Everestin bağzı ürünlerini çok gömüyorsunuz. Klavyesi mausu gayet kaliteli ve güzel kullanılıyor onları bile gömüyorlar. Everestin sadece psu ve kasaları kaliteli değildir elle bile anlaşılır. Güven vermez. Klavye maus kulaklık vb. Şeylerde güzel ürünleri var. Patlama konularında haklılar. Elektrik kesintisinde anakart yanabilir sadece o bile kalmayabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı