Ryzen 3 2200G ile sistem toplama

ahmetq

Hectopat
Bu yaz 2200G ile sistem toplayacağım sizce mantıklı mı sistemi ileriye dönük toplayacağım oynadığım oyunlar için Vega 8 yeterli olduğu için böyle bir yola başvurdum aklımdaki sistem:

Ryzen 3 2200G 700 TL sıfır.

A320 anakart 400 sıfır.

8+8 16 GB 3000 MHz RAM 250+250=500.

Kasa+PSU ikinci el fiyati indirmek için 50-100 arası dandik bir şey yukseltcgm ZMN onu da hallederim.

HDD320 GB 60 TL sıfır.
Oynayacağım oyunlar: CS. PUBG Lite. Valorant, Zula, vb. FPS oyunları.

PSU'yu dandik alacagim diye sistemi bozmayin. Gerekiyorsa 8GB RAM'den kisip duzgun bir PSU alin. Butceniz nedir ayrica?

PSU'yu dandik alacagim diye sistemi bozmayin. Gerekiyorsa 8GB RAM'den kisip duzgun bir PSU alin. Butceniz nedir ayrica?
Bütçe 1500-1600
Şu anlık sistem bileşenleri iyi gibi fakat PSU+kasa hariç faha fazla ver kasandan mahrum kalmak istemiyorsan tabii. Şu iyi olabilir sistem için Tx K3 Tower Atx Usb2 (300w) - n11.com.
Kasa benim için bi önem ifade etmiyor bro ama gösterdiğin kasa iyiymis degerlendircm bunu

Kasa benim için önemsiz ne demek?
Kasa şekil durduk ışıklı mışıklı olsun diye bir parça değildir. Kötü kasan olursa gelip burda sonraki gün R3 2200G 100 derece çalışıyor diye konu acarsın.
Psu kötü olursa da sistem çalışmıyor yanık kokusu geldi diye konu acarsın. En önemli parçalardır kasa ve psu.

Kasa benim için önemsiz ne demek?
Kasa şekil durduk ışıklı mışıklı olsun diye bir parça değildir. Kötü kasan olursa gelip burda sonraki gün R3 2200G 100 derece çalışıyor diye konu acarsın.
Psu kötü olursa da sistem çalışmıyor yanık kokusu geldi diye konu acarsın. En önemli parçalardır kasa ve psu.
Dediklerimizi dikkate alıyorum tabikide ama bütçe kısıtlı aga ne yapayım gerekirse uzay montaj da kurarım psu 0 alrm muhtemelen ikinci ele guvenilmez dediğiniz gibi 150 tl fln ztn 400-500w psular

Dediklerimizi dikkate alıyorum tabikide ama bütçe kısıtlı aga ne yapayım gerekirse uzay montaj da kurarım psu 0 alrm muhtemelen ikinci ele guvenilmez dediğiniz gibi 150 tl fln ztn 400-500w psular
Alabileceğin en minimum sistemi söylüyorum.
R3 2200G
a320m anakart
120gb sae veya 500gb hdd
güvenilir 400 üstü bir psu
dolaba benzemeyen hava alan bir kasa
2x4gb ram ama en onemlisi bu 1x8 alırsan berbat olur 2x4 alman çok önemli çift kanal yaparsan nerdeyse 2 katına çıkıyor apu performansı.

Yeni konular

Geri
Yukarı