Ryzen 3 3100 Sistem Ekran Kararması

redhacked

Decapat
Merhabalar arkadaşlar,
Vatan üzerinden aldım bütün donanımları. Donanım özellikleri;
AMD Ryzen 3100.
Gigabyte B450M S2H 3466 MHz.
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz.
WD 240GB Green SATA 3.0 (545MB okuma / 430 MB yazma) 3D-NAND SSD.
Gigabyte RX570 GAMING 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
Rampage rampart RGB mesh 600W 80 Plus Bronze 4x120mm RGB fanlı USB 3.0 kasa.

Windows 10 Pro kullanmaktayım, şu anda iki kere format attım. Farklı ISO'lar ile ama yine aynı sorun oluyor, resimde ki gibi olup reset atıyor ya da ekran kararıp geri geliyor. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

Dosya Ekleri

• IMG_20200630_140328.jpg
    IMG_20200630_140328.jpg
    536,6 KB · Görüntüleme: 75
4 yaşımdan beri bilgisayar oynarım, ilk defa böyle bir sıkıntı gördüm. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum.

Merhabalar. DDU programı ile şuan yüklü olan sürümü kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyebilirsiniz. Yine bu hata ile karşılaşırsanız kartın Frekans Mhz değerini ve güç limitini biraz düşürebilirsiniz. Ayrıca undervolt işlemini de deneyebilirsiniz. Bu tarz ayarlamalarda çözüm olmazsa sıkıntı başka bir parçada olabilir. Garantisi devam ediyorsa garantiye yollayın.

Merhabalar. DDU programı ile şuan yüklü olan sürümü kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyebilirsiniz. Yine bu hata ile karşılaşırsanız kartın Frekans Mhz değerini ve güç limitini biraz düşürebilirsiniz. Ayrıca undervolt işlemini de deneyebilirsiniz. Bu tarz ayarlamalarda çözüm olmazsa sıkıntı başka bir parçada olabilir. Garantisi devam ediyorsa garantiye yollayın.
Cevabınız için teşekkür ederim hemen deniyorum dediklerinizi.

Cevabınız için teşekkür ederim hemen deniyorum dediklerinizi.
Ben bu dediğim ayarları Radeon programı üzerinden yapmıştım. Eğer sizde Radeon programı üzerinden yapacaksanız görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Yoksa Radeon ayarları sıfırlanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 50
Ben bu dediğim ayarları Radeon programı üzerinden yapmıştım. Eğer sizde Radeon programı üzerinden yapacaksanız görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Yoksa Radeon ayarları sıfırlanıyor.
DDU programı ile şuan yüklü olan sürümü kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyebilirsiniz. Şu kısma kadar yaptım ekranda ki gibi oldu ne zaman radeon açınca böyle oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200630_165648.jpg
    IMG_20200630_165648.jpg
    339,2 KB · Görüntüleme: 35
DDU programı ile şuan yüklü olan sürümü kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyebilirsiniz. Şu kısma kadar yaptım ekranda ki gibi oldu ne zaman radeon açınca böyle oluyor.
Anladım. Başka bir sıkıntı gibi gözüküyor. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin.

Öyle gözüküyor 1 gün önce vatandan aldım ekran kartını götürücem değiştiricem onboard çalıştım 5 6 saat böyle bir sorun görmedim sonra sistemin çalışmasına baktım güç tüketimine gayet stabil ama ekran kartını takıp kullanınca böyle sorun oluyor teşekkür ederim cevapların için.

Yeni konular

Geri
Yukarı