Ryzen 3600 ısınma sorunu

Fiyatı çok uyguna almıştım ve 3700X zamanında stokta yoktu zaten aslında onu alacaktım.

Dediğinizi yaptım hakikaten öyle oldu fakat bazı threadler durdu bunun için voltajı yükseltip tekrardan mı denemem gerek yoksa durması normal mi?
Thread'lerin durması normal değil. Bir yerde hata var demek. Muhtemelen voltajdır. Voltajı thread'ler durmayana dek yükseltip uygun aralığı yakalamalısın.

Ben voltajı 1.325 buldum en iyi. Smal Fft'de 82 derecelere çıkmakta ve standart testi yapınca(blend all) maximum 54 dereceyi gördüm. Aynı zamanda işlemci boşta 35 ile 40 derece arasında takılmakta. Sizce normal midir?

CPB kapatın bios üzerinden, Ryzen Master ile voltajı daha sonra kendiniz ayarlayıp 4.1GHz çekin işlemci hızını. Şu an boşta 37 derece, tam yükte 64 dereceyi geçmiyor işlemcim.

Ryzen Master uygulamasını indir. Auto OC yap bir de öyle dene.
Pek fazla verim alamadığım için denemek istemiyorum Auto OC
Arkadaşlar yeni ideal değeri 4100 mhz de 1.275v buldum small fft yapınca 76-78 arası dereceler gösteriyor. Fakat bir de ben bu değerleri MSI bios'una nasıl aktaracağım ve hangi ayarları yapmam gerekiyor.

Son düzenleme:
Pek fazla verim alamadığım için denemek istemiyorum Auto OC
Arkadaşlar yeni ideal değeri 4100 mhz de 1.275v buldum small fft yapınca 76-78 arası dereceler gösteriyor. Fakat bir de ben bu değerleri MSI bios'una nasıl aktaracağım ve hangi ayarları yapmam gerekiyor.
biosu kurcalamana gerek yok ryzen başlangıçta açılıyorsa kendi otomatik halleder.

Geri
Yukarı