Çözüldü Ryzen 3600 sisteme yeni çıkacak ekran kartları takılabilir mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CasualUser

Hectopat
Bu sistemi almayı düşünüyorum:

20200705_221723.jpg

Şimdi diyebilirsiniz 5600 XT için fazla olmamış mı o sistem diye.
Planım, ekran kartı dışında her şeyi yüksek tutup Max 5 yıl sonra sistemde hiçbir şeyi değişmeden yeni ekran kartı almak.
Böyle bir şey yapabilir miyim? Sistemim yeni çıkacak ekran kartlarına uyumlu ve yeterince güçlü olur mu?
Tahminen 2070 gücünde bir ekran kartı alırım gelecekte diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Eki Görüntüle 608192

Planım, ekran kartı dışında her şeyi yüksek tutup Max 5 yıl sonra sistemde hiçbir şeyi değişmeden yeni ekran kartı almak.
Böyle bir şey yapabilir miyim? Sistemim yeni çıkacak ekran kartlarına uyumlu ve yeterince güçlü olur mu?

3600 şu an 2K çozunurlukte 2080S besleyen bir kart 2080'in 3060 ile ayni saf guce sahip olacagini varsayarsak 3070 kullanabilme ihtimaliniz bile var 2K cozunurlukte. Bu sadece tahmin performans gormeden net bir şey soylenemez.

Eki Görüntüle 608192

3600 şu an 2K çozunurlukte 2080S besleyen bir kart 2080'in 3060 ile ayni saf guce sahip olacagini varsayarsak 3070 kullanabilme ihtimaliniz bile var 2K cozunurlukte. Bu sadece tahmin performans gormeden net bir şey soylenemez.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı