Ryzen 5 1600 aniden ısınıyor

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Ryzen 5 1600 kullanıcısıyım. Boşta eskiden 30-45 arası gidip gelirdi ama şu an 42-52 arası gidip geliyor. Bunun Core Performance Boost özelliğinden olduğunu düşünüyorum. Kapatırsam performansa etkisi nasıl olur?
Stok fan kullanıyorum. BIOS'tan OC veya herhangi bir ayar yapmadım.

Arkadaşlar, Ryzen 5 1600 kullanıcısıyım. Boşta eskiden 30-45 arası gidip gelirdi ama şu an 42-52 arası gidip geliyor. Bunun Core performance Boost özelliğinden olduğunu düşünüyorum. Kapatırsam performansa etkisi nasıl olur?

Stok fan işlemcileri yeteri kadar soğutmaz.

Arkadaşlar, Ryzen 5 1600 kullanıcısıyım. Boşta eskiden 30-45 arası gidip gelirdi ama şu an 42-52 arası gidip geliyor. Bunun Core Performance Boost özelliğinden olduğunu düşünüyorum. Kapatırsam performansa etkisi nasıl olur?
Sisteminizin aynısı sadece benim rx 580 nitro+ 4gb ısınma problemim yok, hangi oyunlara girince oluyor?

Sisteminizin aynısı sadece benim RX 580 nitro+ 4 GB ısınma problemim yok, hangi oyunlara girince oluyor?

Oyunlarda sorun yok sadece boşta olan bir durum bu.
En son ne zaman temizlik ve macun yenileme yaptın. Ayrıca sıvı soğutma yerine güzel bir hava soğutma daha iyi olur. 500-600 TL civarında.

2 hafta oldu hocam. Böyle olduğu için yeniledim fakat sadece 2-3 derece değişti.

Fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin anakarttaki fan ayaklarından biri kırılmıştı benim de ve islemciyi az kalsın yakacaktı. Bu yüzden önce fiziksel olarak bakmanizi öneririm bu durumlarda

Fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin anakarttaki fan ayaklarından biri kırılmıştı benim de ve islemciyi az kalsın yakacaktı. Bu yüzden önce fiziksel olarak bakmanizi öneririm bu durumlarda
Evet eğer herhangi bir hasar aldıysa ya da durduk yere bir problem yaşandıysa bakılabilir arkadaş haklı.

Sıvı soğutma pek gerek yok overclock yapmayacak iseniz iyi bir termal macunu kalın olmayacak şekilde sürünüz soğutucu bloğu da iyi taktığınızdan emin olur iseniz sorun olmaz ve voltaj değerlerini söyleyebilir misiniz?

Geri
Yukarı