Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 Ti Forza Horizon 3 FPS sorunu

• Konuyu başlatan T_T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B

T_T

Decapat
Forza Horizon 3'de ciddi anlamda FPS sorunu yaşıyorum. Sistem 1.5 aylık. Ne yaptım ne ettiysem bir türlü FPS'i sabitleyemedim. Oyun açılışında 5-6 dk kadar 60-70 FPS iken kademe kademe 15-20 FPS'lere kadar düşüyor ve öyle devam ediyor. Ara sıra takılma da oluyor. Aşağıda belirtmiş olduğum sistem için normal midir? Öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Ryzen 5 1600
  • Asus Prıme B350-Plus
  • Gskıll Trıdent Z RGB 16 GB
  • Asus Nvidia GTX 1050 Ti
  • Samsung 850 Evo 250 GB SSD
  • Corsair 600W 80+ PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka plan uygulamalarını kontrol ettiniz mi? GTX 1050Ti'ı bende kullandım ama 55 FPS'nin altına düştüğünü görmedim hiç.
Windows orjinal midir?

Windows orjinal sitesinden indirilme.Anahtarı orjinal değil.Arka planda bellek kullanımı %12
Sıcaklıklar önemli kasayı temizleyin driverları güncelleyin arka planda virüs programı falan varsa kapatıp deneyin
Virüs programı yok.Anakart sıcaklığı oyun içinde 38 dereceyi geçmiyor,ekran kartı 53 derecede seyrediyor.

Hocam oyunda iken MSI AfterBurner programını çalıştırıp ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Bir de görev yöneticisi ekran görüntüsünü paylaşabilirseniz daha sağlıklı olur.

Hocam oyunda iken MSI AfterBurner programını çalıştırıp ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Bir de görev yöneticisi ekran görüntüsünü paylaşabilirseniz daha sağlıklı olur.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    18,7 KB · Görüntüleme: 91
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    77,1 KB · Görüntüleme: 98
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı