Ryzen 5 2400G İşlemci Hızının Anlık Düşmesi

EmreErenT

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce Ryzen 5 2400G'ile FPS düşüşü yaşıyorum diye konu açmıştım birisi MSI Afterburner indirip sonuçlara bakmamı söyledi ve anladığım kadarıyla İşlemci Hızım 1200MHz'den 200'lere düşüyor bir anda ve drop yaşıyorum, bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS, Windows ve diğer sürücüler güncel mi?

BIOS, Windows ve diğer sürücüler güncel mi?
Windows 10 Pro kullanıyorum ve en güncel sürümü Driverler güncel BIOS'da güncel
Isı ne alemde?
BIOS güncel mi?
36.50 Derece iken Sıcaklık bir el CS:GO Ölüm maçı girdim çıktığımda 45 ile 57 arasında idi sıcaklık
@Silinen üye
@Recep Baltaş abi yardım edebilir misin daha önce gönderdim bilgisayarı harddisk değiştirdiler sence tekrar göndermem gerekir mi yoksa benim halledebileceğim bir şey midir?

Son düzenleme:
Ben BİOS güncellemesi yapınca düzeldi bendede Ryzen 5 2400G var ankartım asus msi resmi sayfasından mail atarsan yeni bir BİOS ile sorunu düzeltirler ben öyle yaptım :)

Ben BİOS güncellemesi yapınca düzeldi bendede Ryzen 5 2400G var ankartım asus msi resmi sayfasından mail atarsan yeni bir BİOS ile sorunu düzeltirler ben öyle yaptım :)
Ama sanırım bu sorun herkesde yok ben donanımsal olduğunu düşünüyorum bilgisayarı itopyaya geri göndereceğim

Ama sanırım bu sorun herkesde yok ben donanımsal olduğunu düşünüyorum bilgisayarı itopyaya geri göndereceğim
Bu sorun çoğu kişide var hocam 1 2 hafta forumda sorunu çözmeye uğraştık bios kaynaklı olduğunu tespit ettik bende asusa mail attım yeni bios yollayarak bu sorunu çözdüler ama ramleri 3200 mhz ye alınca pc donuyor onu hâlâ düzeltmediler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı