Ryzen 5 2600 ve GTX1070 Sistem Toplama

Ismail034

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gün önce Vatan Bilgisayar'dan bir bilgisayar topladım. Sistem özellikleri şunlar, yorumlarınızı merak ediyorum.

Dipnot: 8GB RAM yerine ekran kartını yükseltmeyi tercih ettim. Daha sonra ekleyeceğim.

• İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 Soket AM4 Ryzen[emoji769] DDR4 3200(O.C.) MHz Anakart
  • Ekran Kartı: ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
  • RAM: CORSAIR 8GB (1x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3000MHz CL16 Single Ram
  • HDD: WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB 64MB
  • SSD: Kingston 240GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 350MB)
  • Kasa: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
  • Monitör: AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+MM Full HD Gaming Monitör
  • İşletim Sistemi: OEM Windows Home 10 64 Bit Türkçe

Kıskandım :D. Harika bir sistem olmuş. Güzel günlerde kullanman dileğiyle.
Bence RAM'ı bir an önce 2x8 yap. Yoksa çoğu kişinin hayali olan bir sistem. :D

Çok sağolun. Sistem parçalarını kendim seçtim ama çevremdeki bazı kişiler tereddüte düşürmüştü. 8GB Ram orada ekleyecektim ama bütçemi aştı ekran kartı da malum pahalı o yüzden eklemedim. Ilk fırsatta eklemeyi düşünüyorum. Allah herkese istediğini versin inşallah.
Kıskandım :D. Harika bir sistem olmuş. Güzel günlerde kullanman dileğiyle.
Bence RAM'ı bir an önce 2x8 yap. Yoksa çoğu kişinin hayali olan bir sistem. :D

Monitör yakışmamış. Yerinizde olsam vatan yerine başka yerden toplayıp fiyatta ciddi miktarda kâr ederdim hatta ram i 2x8gb bile alabilirdin.

Vatan harici pek güvenemedim. Bazısı iyi diyor bazısı kötü. 400TL kâr edelim derken binlerce lira zarara girmeyelim. Monitör işimi görüyor. Belki ileride değiştirme ihtimalim olabilir.
Monitör yakışmamış. Yerinizde olsam vatan yerine başka yerden toplayıp fiyatta ciddi miktarda kâr ederdim hatta ram i 2x8gb bile alabilirdin.

Sistemi aldığın zaman KDV indirimi var mıydı? Ne kadara aldın? Sistemi beğenmedim. Kasa ve PSU seçimi pek iyi değil. SSD iyi değil. 1070 yerine RTX 2060 alıp çok daha iyi performans alırdınız. Anakartı b450m seçip, işlemciyi 2600X yapabilirdiniz. Monitör gereksiz pahalı. Bir kaç şeyden kısıp 100 TL daha vererek 144 Hz bir monitör alınabilirdi. Sistem kötü değil, hayırlı olsun. Fakat çok daha iyisini toplayabilirdik onu belirtmeye çalışıyorum. Bu arada lütfen Windows'a 600-700 TL verdim deme.

Son düzenleme:
Vatan harici pek güvenemedim. Bazısı iyi diyor bazısı kötü. 400TL kâr edelim derken binlerce lira zarara girmeyelim. Monitör işimi görüyor. Belki ileride değiştirme ihtimalim olabilir.
O ekran kartından tam verim alamazsın o yüzden öyle dedim monitörü kötülemek istemedim. Gtx 1070 için 1080p 144hz ideal bana göre veya 2k 60-75hz bir monitör olabilirdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı