RTX 2060 ve Ryzen 2600 düşük FPS

Emre Aydemirr

Hectopat
Ekran kartim oyuna gore muamele yapiyor sanirim.

RTX 2060 ve Ryzen 2600 sistem LOL'de 100-150 FPS alırken ARK gibi zor bir oyunda da 70-120 FPS arasında dolaşıyor. BF1'de aynı sekilde 70-120, Shadow Of The Tombrider de aynı sekilde 70-100 yani sanki hep kendini yormadan 70-120 arasında durmaya çalışıyor. Sanırım amaci ısınmadan oyun oynatmak.

MSI'ın boyle bir teknolojisi var mi? Yoksa benim kartım mı problemli? Bence LOL'de 100-130-140 FPS'de takılmasi normal değil. V-Sync falan kapalı -dikey senkranizasyon- bu tür ayarlar kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz LoL'de düşük FPS almak mı? Büyük olasılıkla yeni sezon değişiklikleri nedeniyle oyunda genel bir sorun var. FPS'nin düşük olduğundan bahseden çok fazla konu açıldı.

Sorununuz LoL'de düşük FPS almak mı? Büyük olasılıkla yeni sezon değişiklikleri nedeniyle oyunda genel bir sorun var. FPS'nin düşük olduğundan bahseden çok fazla konu açıldı.
Lol yaklaşık 1 sezondur bozuk herkes fps droptan şikayetçi ama şöyle bir sistemlede fps sorunu yaşanabileceğini bilmiyordum.Sanırım genel bir sorun oyun ile alakalı.

Herhangi bi drop girme sıkıntısı ya da kasma hiç bir oyunda yapmiyor, bilgisayarı alalı 6-7 ay oldu sanirim bi onceki sezonda da vardi bilgisayar o zamanda aynıydı. Bir de örneğin çok zor olmayan oyunlaea girdiğimde örneğin LoL 200-250 FPS beklerken 100-120 takılıyor ama hiç ısınmıyor neredeyse fanları kapaticak. Ama Crysis 3 girdiğimde yine 100-120 de tutuyor kendini ama bu sefer ısınıyor fan hizini artırıyor yani demek istedigim sanki kendisini oyuna gore ayarlıyor gibi geliyor.

Not: Monitörüm 144Hz ve Nvidia denetim masasından ayarlamalarini yaptim. Oyunlarda V-sync, dikey senkranizasyon falan kapalı.

Herhangi bi drop girme sıkıntısı ya da kasma hiç bir oyunda yapmiyor, bilgisayarı alalı 6-7 ay oldu sanirim bi onceki sezonda da vardi bilgisayar o zamanda aynıydı. Bir de örneğin çok zor olmayan oyunlaea girdiğimde örneğin LoL 200-250 FPS beklerken 100-120 takılıyor ama hiç ısınmıyor neredeyse fanları kapaticak. Ama Crysis 3 girdiğimde yine 100-120 de tutuyor kendini ama bu sefer ısınıyor fan hizini artırıyor yani demek istedigim sanki kendisini oyuna gore ayarlıyor gibi geliyor.

Not: Monitörüm 144Hz ve Nvidia denetim masasından ayarlamalarini yaptim. Oyunlarda V-sync, dikey senkranizasyon falan kapalı.
LoL oyununda ekran kartı kullanımını kontrol edebilirsiniz. Çok düşüktür. Siz ne kadar zorlarsanız zorlayın artıramazsınız. Bunun nedeni sizin sisteminizin kötü olması değil oyunun kendi optimizasyonudur. O yüzden kart pek fazla ısınmaz. Ekran kartını çok zorlayan yeni bir oyuna girdiğinizde bu sefer kartınız neredeyse %100 kullanılır ve haliyle sıcaklıklar artar.

aldığın değerler aşırı normal bendede r5 2600 msı rtx 2060 16 gb ram 480 ssd var 9 ay önce topladım sistemi lolde ilk başta 180 fpslerdeydim full ultrada sonra lolün yamaları iyice bozdu 130-150 ye falan düştü şuanlık 140 170 arası falan gidiyo geliyor ama internet kafelerde falan intel sistemlerde 1060 gibi bi kartta bile lol ün daha yüksek fps verdiğini gördüm bu biraz sanırım ekran kartının gücüyle alakalı lol fazla yük bindirmediği için düşük fps alıyoruzki youtube danda bir sürü başka 2060 lol test videoları izledim onlarda aynı değerleri alıyorlar ayrıca 2070 falanda 230 fps falan veriyor anca 2080ti da böyle 400-500 fps verdiğini gördüm, diğer oyunlara gelecek olursak shadow of tomb raiderda benchmarkta 62 fps alman lazım büyük ihtimal bazı elle ayarlanması gereken ayarlar var onları ultraya çekmemişsin en yüksek ayarlarda 62 fps veriyor rtx 2060 shadow of the tomb raider da, bf5 de dx12 açık rtx kapalı 85 95 arası alıyorum ultra ayarlarda, 144hz monitörün varsa lol de vsync açık kullan gerekirse ayar düşür 144 e sabitlensin fps boşuna almış olursun yoksa 144hz monitörü, pubg de full ultrada 120 fps alıyorum daha aklına gelebilcek tüm popüler oyunlar var istersen söyle karşılaştırma yapalım

Geri
Yukarı