Ryzen 5 2600 Yükte 90 Dereceye Çıkması

Şimdi Boost'u açıp Aida64 ile test ettim yük altında en fazla 5 dk. testte 70 dereceye kadar çıktı üzerindeki Stealth fan ile birlikte.
Oyunlarda yaklaşık 60-65 arası seyredecek gibi duruyor. bir süre böyle kullanıp daha sonra su soğutma alacağım...

Şimdi Boost'u açıp Aida64 ile test ettim yük altında en fazla 5 dk. testte 70 dereceye kadar çıktı üzerindeki Stealth fan ile birlikte.
Oyunlarda yaklaşık 60-65 arası seyredecek gibi duruyor. bir süre böyle kullanıp daha sonra su soğutma alacağım...
Testi sadece işlemciye mi uyguluyorsun. Yoksa işlemci ve ekran kartina ayni anda mi uyguluyorsun ?

Sadece işlemci için uyguladım... ama deneyeyim.

Hem CPU hemde GPU aynı anda testte; CPU: 79, GPU:75 dereceye kadar çıktı
Edit: dün gece yaklaşık 4 saatlik Division 2'de bütün ayarlar Yüksekte 1080p CPU 63 den yukarı çıkmadı. Anlaşılan tek sorun kasaymış.

Son düzenleme:
Merhabalar, aynı sorun bende de var.
işlemci ryzen 5 2600, kasa Power Boost Elegance VK-G1007R
idle olarak işlemci sıcaklığı 55 derece civarında. Yük bindiğinde sıcaklık 80-90a kadar çıkıyor ve bu yüzden bütün sistemim ısınıyor. Kasayı yeni aldığım için değiştirmek istemiyorum hemen, farklı bir çözüm önerisi olan var mı? Güzel bir işlemci soğutucusu almayı düşünüyorum yakın zamanda, tavsiyeniz nedir?

Merhabalar, aynı sorun bende de var.
işlemci ryzen 5 2600, kasa Power Boost Elegance VK-G1007R
idle olarak işlemci sıcaklığı 55 derece civarında. Yük bindiğinde sıcaklık 80-90a kadar çıkıyor ve bu yüzden bütün sistemim ısınıyor. Kasayı yeni aldığım için değiştirmek istemiyorum hemen, farklı bir çözüm önerisi olan var mı? Güzel bir işlemci soğutucusu almayı düşünüyorum yakın zamanda, tavsiyeniz nedir?
Kendi soğutucusu gayet yeterli bence bir termal macun değişin ben öyle çözdüm. Sorunun kasayla alakalı olup olmadığını anlamak için uzay montaj yapıp test edebilirsin

Ryzen 1600 işlemci FSP windale 6 (extra 2 fanlı) termal macun Arctic MX-4 AİDA64 stres testi bugünkü değerler OC siz :49 derece, Stock fanla 67 derece idi=İyileşme 18 Derece

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı