Ryzen 5 2600X, RX 5700 XT için yeterli mi?

144 Hz monitör alacaksın 5700 xt alacaksın ve 2600x ile 2-3 yıl idare ederim diyorsun. Kardeş kesinlikle yanlış tercih. Eğer işlemcin monajlı bir şekilde gelmiyorsa kesinlikle geri gönder 3600 al. Bak bilmediğiniz çok şey var 144 hz monitörde düşük +110 fps almadığınız zaman görüntü dalgalanıyor. Yani yüksek hz monitörüm var 100 fps alsam yeter kafasına girmeyin. Saniyede 144 hz tazeleme yapan bir monitöre saniyede 100 fps yollarsan kırılmalar rahatsız edip sanki görüntü geriden geliyor hissi veriyor. Fpsnin yüksek vermesindeki kırılma ile düşük vermesindeki kırılma aynı değil. Düşük fpsdeki kırılmalar sanki görüntü geriden geliyor hissi verdiriyor.

144 Hz monitör alacaksın 5700 xt alacaksın ve 2600x ile 2-3 yıl idare ederim diyorsun. Kardeş kesinlikle yanlış tercih. Eğer işlemcin monajlı bir şekilde gelmiyorsa kesinlikle geri gönder 3600 al. Bak bilmediğiniz çok şey var 144 hz monitörde düşük +110 fps almadığınız zaman görüntü dalgalanıyor. Yani yüksek hz monitörüm var 100 fps alsam yeter kafasına girmeyin. Saniyede 144 hz tazeleme yapan bir monitöre saniyede 100 fps yollarsan kırılmalar rahatsız edip sanki görüntü geriden geliyor hissi veriyor. Fpsnin yüksek vermesindeki kırılma ile düşük vermesindeki kırılma aynı değil. Düşük fpsdeki kırılmalar sanki görüntü geriden geliyor hissi verdiriyor.
Montajsız Gelicek .
Zaten 2600x ve rz 5700 XT ile sağlam FPS alamazmıyım ?
Ayrıca tekrardan belirteyim , bütçe sıkıntılı.
Yani dediğin kadar , çok kötü bir olaysa.
Bi uğraşırım 3600 için.

Diğer arkadaşların dediği gibi 3600 almanızı öneririm. Ayrıca önümüz bayram, kargolar maalesef geç gelecek.

Montajsız Gelicek .
Bi uğraşırım 3600 için.
Oyununa göre değişir. Battlefield 5 Gta 5 de 3600 ile 2600x arasında ortalama
Montajsız Gelicek .
Bi uğraşırım 3600 için.
144 Hz monitör kullacaksan kesinlikle 2600x i geri gönder git inşaatta bir iki gün çalış 3600 al 2-3 yıllık oyun keyfini kurtar. Bizdehesaplı isimli sitede 1340 TL şu anda 3600. Ben 3 yıldır 144 hz monitör kullanıyorum. Bundan önceki işlemcim 1600 idi. Şimdi 3600'e geçtimde oyun keyfim rahatladı. Daha önce sırf bu eski nesil ryzenlerdeki tek çekirdek yetmezliğinden dolayı param olsa intel 8-9. nesile geçecektim ama ryzen 3000 çıktı da kurtuldum. Özellikle bf5 gta5 gibi oyunlarda eski nesil ryzenler rezalet.

Bide V3.5 KİLLER sistemine ryzen 2600x ve rx 5700 XT taktım.
Bu pc'nin parçaları geldiğinde , tek işlemciyi geri iade etme hakkım varmı ?
İşlemcin kutudan çıkmamışsa iade edersin yada işlemci soğutucu üzerindeki termal macun duruyor montaj yapılmamışsa

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı