Ryzen 5 2600X ve GTX 1060 sıcaklık değerleri nasıl olmalı?

Kayra Kurtoğlu

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemim aşağıda var. Rocket League'de 1920x1080 en yüksek ayarlarda FPS minimum 90, GPU kullanımı sabit 96, GPU sıcaklığı sabit 80 derece. Kasamın hava akışının kötü olduğunu daha önce de söyledi forumdaki arkadaşlar fakat kasamın ön camını açsam bile maksimum 78 dereceye düşüyor. GPU kullanımı bana fazla geldi. Bilgilendirebilir misiniz?

ASUS GeForce GTX 1060 3GB Dual OC | Ryzen 5 2600X | ASUS Prime B450M-K | Toshiba OCZ 240GB TR200 SSD | WD Blue 1TB HDD | Thermaltake View 27 | SteelSeries Apex 150 | Razer Mamba | SteelSeries Arctis 3

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımı yükte ne kadar yüksekse o kadar iyidir. CPU kullanımının düşük, GPU kullanımının yüksek olması bir sıkıntı olmadığını gösterir.

Yine de sıcaklıklar normalin bir tık üstünde denilebilir fakat sorun yaratacak derece değil.

GPU bir tık sıcak, sorun oluşturmaz ama MSI Afterburner'dan Power limiti ve hız değerlerini biraz azaltırsan sıcaklığı düşürebilirisin.
Ekran kartım 3 fanlı olmasına rağmen RDR2'de 80 derece sabit duruyor sizce 80 derece çok mu yüksek? Ayarlar ultra bile değil high, diğer çoğu oyunda 65-70 civarı bana çok yüksek geldi.

Geri
Yukarı