Ryzen 5 3600 89 derece oluyor

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 kullanıyorum, Detroit oynarken oyunu Ultra'ya alınca 2 dakika içinde 89 dereceye kadar çıktı.
3600MHz ile çalışıyor ve 1373 Volt kullanıyor.
Kasanın kapağını açmam bir şey etkilemedi sorun sadece işlemcinin çok ısınmasında stok fan kullanıyorum.
100 TL civarlarında bütçem var bu parayla fan alabilir miyim?
İşlemciyi alalı 2 hafta oldu neden bu kadar çok ısınıyor, herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu gerekiyorsa yardımcı olur musunuz?

Ryzen 5 3600 kullanıyorum, Detroit oynarken oyunu Ultra'ya alınca 2 dakika içinde 89 dereceye kadar çıktı.
Kasanın kapağını açmam bir şey etkilemedi sorun sadece işlemcinin çok ısınmasında stok fan kullanıyorum.
İşlemciyi alalı 2 hafta oldu neden bu kadar çok ısınıyor, herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu gerekiyorsa yardımcı olur musunuz?
Elle voltaj vermeyi deneyin, o voltaj biraz fazla, silikon kaliteniz toprak değilse tabi (!)
Snowman M200 alabilirsiniz, stok fandan daha iyi performansı vardır.

Montajı kendiniz yaptıysanız vidaları iyi sıkmamış olabilirsiniz. Kasa yan kapağı açıkken dahi sıcaklıkta düşme olmaması akla bu durumu getiriyor. Vidaları açmadan tekrar sıkmanı öneririm.

CBP açıksa kapatın çünkü stok soğutucu ile CBP mantıklı değil. 100 TL bütçe ile normal CPU fan alırsınız. Ama aşırı fark ettirmez stok soğutucu ile. Tavsiyem bütçenizi arttırıp güzel CPU kule tipi veya CPU fan almanız.

Geri
Yukarı