Ryzen 5 3600 Arctice-sports Duo ısınma sorunu

hayallerim var

Hectopat
Soğutucuyu bugün aldım Prime95'de 90 dereceye çıktı işlemci 4.2GHz'de 1.37 voltajla 5 dakika yapıp kapattım çok ısındı diye CinebencH20 ile test yapayım dedim. Application error diyor test edemiyorum Witcher 3 70 dreceyi geçmedi Destiny 2'de de 70 dereceyi geçmedi AIDA64 ile strest tesi yaptım Max 79 derece ortalama 73 derece oldu hava 36 derece kasamın önünde 3 fan var önü açık üstü açık arkada 1 egzoz fanı var. Bu soğutucuyla bu değerler iyi değil diye biliyorum boşta 50 derece minimum. Montajı yanlış yapmış olabilirim ama termal macun yayılmıştı işlemcinin her yerine 2 3 video izleyerek montajladım.
Soğutucuyu düzgün yazamamışım Arctic Freezer 34E-Sports Duo.
Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın bulunduğu ortamın sıcaklığı nedir? Öyle dereceler yazmışsınız ki, AIDA64 haricinde Wraith Stealth'imden daha sıcak.

Hava 36 derece yazdım ya ayrıca bende Wraith Stealth varken 3.6 GHz'de 1.080 voltajlarda Witcher 3'te 72 73 derece oluyordu az önce 4.1GHz yaptım voltaj 1.296 65 derece oldu en fazla sizin sıcaklık değerleriniz nedir boşuna almış olmak istemiyorum soğutucuyu.

Ayni işlemci ve soğutucu var adapazarı hissedilen sıcaklık +35 derece bazen beklediğimden 7-8 derece fazla gösteriyor. Sanırım havalar dandır. Boşta 36 derece CS:GO oyunda 64 derece Aida'ta 64 testte 74 dereceyi geçmedi. Anlık bazen 75 derece olduğu oluyor tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı