Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu

CLKgraphıc

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi forumlar, kuzenim ve ben yeni bilgisayar topladık. Onun bilgisayarında Ryzen 5 3600 işlemci var ve boşta 50 derecede çalışıyor. CS:GO oynuyoruz beraber benim işlemcim Ryzen 5 2600 ama onunkinden çok daha az ısınıyor. Ben CS:GO'da tam olarak ölçmedim fakat PUBG'de 45 dereceyi geçmiyor onunkiyse CS:GO'da 70 dereceyi buluyor. Kasamız aynı Corsair'in Carbide Spec Delta modeli. Anakartlarımız farklı. Benimki Gigabyte B450M S2S, onunkiyse MSI B450M M2 Pro Max. BIOS'u güncelleyip, undervolting'i denedi fakat bir sonuç elde edemedik. Yardımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Bu arada, daha evvel açılan konuları okudum, halen daha okuyorum, fakat kayda değer kesin bir sonuç göremedim.

Csgo işlemciye yüklenen bir oyun pubg ise ekran kartına yüklenen oyun aynı oyunda test edin öyle bakın.
Tam da bunu denemek için oyunu(CSGO) 1080p çözünürlükte ve en yüksek ayarlarda oynadım hem de rekabetçi yerine ölüm maçına girdim daha fazla oyuncu olduğu için. Benim işlemcim BIOS'dan baktığımda 0.9 küsür voltajda çalışıyor ve maks. 2.8GHZ kullanım sağlıyor ve dolayısıyla CS:GO'da 38 dereceyi geçmiyor ekran kartı ise 54'ü geçmiyor. FPS'im ise bahsettiğim full ayarlarda 150 altına düşmüyor.

CS:GO oynarken 68 derece CPB kapalıyken yüksek bir değer. Kasanın yan kapağını açık kullanmaya başlasın, dereceleri tekrar söylersiniz.
Peki başka bir çözüm var mı? Benim 40 dereceye çıkmıyor. Hiç full yüke binmiyor onun farkındayım ama yine de onunki gereğinden fazla yüksek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı