Ryzen 5 3600 işlemcinin undervolt ayarları nasıl olmalı?

Lyc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. R5 3600 işlemciye nasıl undervolt yapabilirim ve zararı olur mu? Anakartım B550M Pro.

Undervolt yapmanın bir zararı olmaz. Ben o işlemciyi kullanıyorken 1.275v ile 4.1GHz kullanıyordum. Size tavsiyem önce 1.3v ile 4.2GHz'den başlayıp test yapmanız eğer testlerde kapanmazsa voltajı kademe kademe azaltmanız kapanırsa da 1.3v 4.1GHz denemeniz.

Undervolt yapmanın bir zararı olmaz. Ben o işlemciyi kullanıyorken 1.275v ile 4.1GHz kullanıyordum. Size tavsiyem önce 1.3v ile 4.2GHz'den başlayıp test yapmanız eğer testlerde kapanmazsa voltajı kademe kademe azaltmanız kapanırsa da 1.3v 4.1GHz denemeniz.

FPS düşüşü yaşatır mı voltaj düşürmek?

FPS düşüşü yaşatır mı voltaj düşürmek?

Voltajın FPS'e doğrudan etkisi olmaz. Voltaj yetersiz kalmadığı sürece performansı hız belirler. 4.2 veya 4.1 GHz'e hızı sabitlerseniz muhtemelen FPS'iniz artacaktır.

Yapılabilir ama ben BIOS üzerinden yapmayı tercih ediyorum. Bildiğim kadarıyla Ryzen Master'dan yaparsanız her bilgisayarı açtığınızda ayarı tekrar uygulamanız gerekiyordu (yanlış biliyor olabilirim veya değişmiş olabilir). Voltaj ve hızın stabil çalışıp çalışmadığını denerken Ryzen Master kullanıp, stabil ayarı bulduktan sonra BIOS kullanmak bana daha mantıklı geliyor.

Bilgisayar kapanırsa voltaj değerleri sıfırlanır değil mi açılmama olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı